Zelená lekáreň sa nachádza všade okolo nás. Čo si môžeme doma ľahko pripraviť sami?
Aké chyby robia ľudia počas horúčav?
Na horúčavy si treba dávať pozor v každom veku. Väčšie vyhliadky na prehriatie organizmu však majú najmä ľudia nad 70 rokov. Klesá u nich schopnosť tela regulovať teplo.
Každý záhradkár vie, že záhrada poskytuje oddych, no zároveň aj vyžaduje čas a energiu na jej údržbu. Práca v záhrade je navyše občas spojená aj s určitými zdravotnými rizikami.
Vysoké vonkajšie teploty môžu spôsobiť zvýšenie telesnej teploty, malátnosť, ospalosť, bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť, vracanie či hnačky. Ako sa im vyhnúť?
Cestovateľov najčastejšie ohrozuje hnačka a úpal, netreba preto zabúdať na ich prevenciu.
Dovolenkovú sezónu môžu znepríjemniť aj zdravotné problémy. Aké sú najčastejšie komplikácie pri cestách?
Užívanie liekov, pridružené ochorenia staroby, spomalená termoregulácia spôsobujú u seniorov vyššie riziko prehriatia organizmu. Ako sa chrániť pred úpalom?
Behať v lete krátko po dvanástej? To určite nie je dobrý nápad! Vyhýbajte sa horúčave, ako sa len dá.
Medzi dovolenkármi sa často šíri množstvo "dobrých rád", ako svojpomocne vyriešiť rôzne zdravotné problémy. Zozbierali sme najčastejšie tvrdenia, ktoré nie sú pravdou.
V rakúskom Bludenzi zomrelo dvojročné dieťa, ktoré matka s priateľom nechali pri vonkajšej teplote 30 stupňov Celzia zatvorené v aute.
V tieni nehrozí úpal, pri športe sa skôr opálime, parfum a slnko sa neznášajú.
Práce v záhradke sú príjemné a čas pri nich ubieha rýchlo... Vánok pofukuje a vy si ani nevšimnete, že tvár vám celá sčervenela.
Leto v nás evokuje nielen pohodu a pekné počasie s predstavou slnečných lúčov, vody a oddychu, ale prináša so sebou aj niektoré riziká, ktoré hrozia najmä deťom.
Ľadové kocky aloe vera nielenže chladia, ale aj liečia. Príprava doma je veľmi rýchla a jednoduchá.
Jedným z rizík, ktoré hrozia deťom s nastávajúcim teplým počasím, je výskyt úpalu. Vzniká intenzívnym, priamym slnečným žiarením na nechránenú hlavu dieťaťa.
Slnko, voda, vietor, hory, lúky, pláže, voda. A k tomu úpal, prechladnutia, zápaly, uštipnutia a možné poranenia. Pred letnými nástrahami varuje MUDr. Iveta Vaverková.
Horúčavy, ktoré priniesol začiatok júna, vyvrcholia cez víkend. Slnko bude pražiť od rána do večera, vo výhľade nie je ani kvapka dažďa.
Tepelný úpal vzniká prehriatím ľudského organizmu pôsobením tepla a vlhka. Nie je naň teda potrebné priame pôsobenie slnečných lúčov.
Sú na dovolenku najlepšie pláže s jemným pieskom? Nemusia. Pre ľudí s ekzémami sú vhodnejšie kamienkové. Aké sú ďalšie mýty dovoleniek a prázdnin?