Škriabanie v hrdle, nádcha, kašeľ. Kto by to nepoznal, hlavne v čase chladnejších dní. No odporúčania na tieto neduhy sa vám zídu celoročne.
Niet nad to, dobre sa v noci vyspať bez pocitu dusenia.
Sanorinizmus môže prederaviť nosovú priehradku. Konkrétne rady a konkrétne prípravky na boj s ním nájdete v tomto článku.
Jarné obdobie je už tradične spojené aj s kýchaním a vykašliavaním. Úľavu prinesie nielen prechádzka po lese, ale aj difúzovanie pár kvapiek éterických olejov.
Používate bobkový list často? Budete ho používať ešte častejšie. Pretože u nás tak bežné korenie je v podstate známym vavrínom, ktorým sa korunovali víťazi.
Nepriechodnosť nosa je nepríjemná, preto sa obyčajne snažíme uvoľniť nos najrôznejšími prostriedkami.
Podľa názvu by nás mohlo spliesť, že ide o klasickú slovenskú rastlinu, no pravda je taká, že pochádza až z ďalekej Austrálie.
Nemusíte hneď bežať do lekárne, možno, že tie najlepšie lieky proti nádche a chrípke máte doma - v chladničke alebo v špajzi.
Nos je upchatý, dýchanie blokované - každý príznak prechladnutia je mimoriadne nepríjemný.
Cez deň sa to už dá ako-tak zniesť, ale v noci začne nádcha znova úradovať. Otázka znie: Prečo kašeľ, upchatý nos a ostatné príznaky prechladnutia sú večer vždy horšie?
Na zime je nepríjemná jedna vec: Spolu s ňou prichádza aj obdobie chrípok, prechladnutí, zvýšených teplôt, kýchania a upchatých nosov.
Čo nielen vonia, ale aj uvoľní nos? Éterické oleje! Domáci prostriedok, ktorý ešte nie je taký známy, zato však účinný.
Aj polievka môže byť účinným "liekom" pri prechladnutí. Zložky týchto totiž robia s telom divy, pomáhajú k rýchlemu zotaveniu.
Bolesti hrdla, hlavy, svalov, príznaky prechladnutia a únava. Toto sú domáce prostriedky, po ktorých sa v takýchto chvíľach oplatí siahnúť.
Senná nádcha je otrasná alergická reakcia na peľ. Ale naozaj trpíte na peľ? Toto sú dôležité príznaky.