Ministerstvo práce navrhuje, aby sa rozšíril okruh dôvodov, ktoré sa považujú za nespoluprácu uchádzača o zamestnanie s úradom práce.
Úrady práce na Slovensku evidovali ku koncu apríla tohto roka takmer 76,5 tisíc osôb, ktoré boli bez práce viac ako štyri roky.
Po dvoch prepúšťaniach malo na juhu Slovenska a na Spiši ostať asi tisíc ľudí bez roboty. Úrady práce sa zomkli a prepusteným usporiadali burzy práce.
Pozícia riaditeľa úradu práce, sociálnych vecí a rodiny sa od začiatku budúceho roka zmení z politickej funkcie na funkciu vedúceho zamestnanca v štátnej službe.
Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý trvá na tom, že úrady práce namiesto hľadania práce umelo znižujú nezamestnanosť.
MARIÁN REPA: Od 1. februára majú rodičia povinnosť nahlásiť na úradoch práce kto, ako a kde sa stará o ich deti, ktoré dovŕšili tretí rok života.
Úrady práce chcú od budúceho roka získať viac informácií o svojich nezamestnaných a "šiť" im ponuky práce a dávok na mieru.
Úrady práce si dávajú za cieľ stať sa najväčším informačným priestorom voľných pracovných miest, aby sa ľudia primárne neobracali na súkromné portály.
Aj základnú dávku v hmotnej núdzi od 1. júla treba odpracovať. Sumu 61,60 eura dostane iba ten odkázaný, ktorý mesačne odrobí 32 hodín.
Jozef nepracoval už takmer dvadsať rokov. So základným vzdelaním nemal na prácu šťastie. Slobodný päťdesiatnik žije s mamou, ktorá dostáva dôchodok.
Mám päťročné dieťa, ktoré chodí do škôlky. Musím úradu nahlásiť, kto sa oň stará? Toto je len jedna z otázok, ktorými rodičia zaplavujú úrady práce na celom Slovensku.
Nezamestnaný Slovák strávil v roku 2012 na úrade práce v priemere až dva a pol roka.
Ťažko zdravotne postihnutí si výmenu preukazov nechali skutočne na poslednú chvíľu, hoci úrady práce o tom informovali už päť rokov.
Úrady práce sa podľa poslanca za SDKÚ Miroslava Beblavého snažia vylepšovať štatistiku o miere nezamestnanosti.