Prípade osýpok sa preukázal aj u tehotnej ženy z okresu Šaľa, ktorá pricestovala z Vietnamu.
Všetky sa môžu vyskytovať aj na Slovensku.
Iba ich opláchnutie pod teplou vodou nestačí, potrebná je aj poriadna dávka mydla. Je to najjednoduchší spôsob ako predísť infekčným chorobám.
Chrípková sezóna na severnej pologuli trvá od októbra do konca apríla nasledujúceho roku.
Nebezpečné výrobky nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Bulharsku, Francúzsku a v Nemecku.
Hygienici ľuďom odporúčajú, aby výrobok nekupovali a už kúpený výrobok nepoužívali.
Ide o gél na vlasy a čiernu maskaru. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.
Počas apríla a mája na Slovensku ochorelo 270 ľudí, pričom najväčší výskyt epidémií salmonelózy sa objavuje až v letných mesiacoch.
Najviac chorých bolo počas minulého týždňa v Bratislavskom kraji, najmenej v Prešovskom.
Bývať pri hlučnej ceste je utrpenie. Podľa údajov Európskej environmentálnej agentúry znepríjemňuje hluk život takmer 20 miliónom Európanov.
Hygienici sú v strehu. V Levickom okrese sa objavilo podozrenie na osýpky u 13-mesačného bábätka, s ktorým rodičia strávili dva aprílové týždne v Taliansku.
Lekári ich už dlhé roky nevideli, no teraz sú tu. Prvý prípad osýpok zaevidovali v Košiciach. Vysokoinfekčné ochorenie sa objavilo u 25-ročného Taliana.
Kliešte sa prebúdzajú v marci, naplno začnú útočiť v apríli a obete si hľadajú až do októbra.
Hlavným hygienikom Slovenskej republiky a zároveň šéfom Úradu verejného zdravotníctva SR sa stane Ján Mikas.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker hľadá nového človeka na post vysokopostaveného úradníka. Tentoraz ide o funkciu hlavného hygienika.
Nemocnica by mala byť najhygienickejším miestom, no je nie je to tak. Pacienti, aj ich návštevy musia počítať s tým, že existuje riziko nemocničnej infekcie.
MARIÁN REPA: Rozhodnutie Ústavného súdu, že povinné očkovanie nie je v rozpore s Ústavou SR, je dôležitým judikátom, ktorý prichádza v pravý čas.
Akútnych respiračných ochorení je na Slovensku oproti minulému týždňu o 5,6 percenta viac.
Nádejou na liečbu nebezpečnej eboly je vakcína, ktorá ešte nebola testovaná na ľuďoch.
Úrad verejného zdravotníctva SR v súvislosti s epidémiou eboly v Afrike vydal odporúčania pre Slovákov, ktorí navštívili krajiny spomínanej oblasti.