ALENA KREMPASKÁ: Vraj odišiel „najväčší Čech“, jeho smrť „ovplyvní celé Česko“. V iných časoch by sa asi hovorilo o Tomášovi G. Masarykovi, hrdinom dneška je miliardár.
mBank po novom ponúka fixáciu úrokových sadzieb na sedem alebo desať rokov pri účelových aj bezúčelových úveroch na bývanie.
Aj keď niektorí odborníci označujú rok 2020 z hľadiska financií za krízový, kto neprišiel o celý či väčšiu časť príjmu, mohol aj pekne zarobiť. Ako a na čom?
Vláda sa dohodla s bankami a zrušila bankový odvod, Do akej miery to má zaujímať nás, klientov bánk? Zmenia sa nám úroky, znížia poplatky?
Žiadať alebo nežiadať dnes o hypotéku? Akú máte šancu, že ju dostanete? Presne o tom v relácii Ide o peniaze hovorí Martin Švidroň (Finančná Hitparáda).
Američania pristupujú k mimoriadnemu opatreniu.
Ak by banky zaviedli mínusové úroky, teda za peniaze uložené na účtoch by sme platili, 40% Slovákov by si hotovosť vybralo. Hrozí to?
Už niekoľko rokov analytici upozorňujú, že úrokové sadzby z hypoték sú už na dne a treba rátať s ich rastom. Banky však vždy dokážu toto dno ešte viac prehĺbiť.
ĽUBOŠ PAVELKA: Nástroje na odbúravanie používania hotovosti sú v každodennom živote čoraz zreteľnejšie.
ĽUBOŠ PAVELKA: Ten, kto čaká rast úrokových sadzieb, sa ešte načaká... Priemerné úročenie vkladov vo veľkých bankách predstavuje u nás iba 0,3% ročne.
V posledných rokoch sa úroky z hypotekárnych úverov neustále znižovali. Ekonómovia však tvrdia, že tomu je koniec a dlžníci by sa mali pripraviť na rast úrokov.
Úrokové sadzby z úverov by mali ísť postupne hore. Banky sa však snažia získať nových klientov a najväčším lákadlom je práve nízka úroková sadzba.
Pri hľadaní vhodného typu treba myslieť nielen na výhodnú úrokovú sadzbu, ktorú banka či sporiteľňa v danej chvíli ponúkajú.
Požičať si na bývanie možno prvýkrát za menej ako jednopercentný úrokom.
Spoločná európska mena euro bude zrejme zažívať aj v tomto roku vzostupy a pády.
Spojené štáty americké si myslia, že po ekonomickej stránke majú to najhoršie za sebou. Deväť rokov po začatí finančnej krízy americká centrálna banka Fed zvýšila úrokové sadzby o štvrť percenta.
Väčšina ľudí túži po vlastnom bývaní. Málokto však dokáže kúpiť si dom alebo byt len z nasporených peňazí.
JOACHIM BECKER: Európska centrálna banka oznámila „historické“ zníženie úrokových sadzieb. Tie naozaj klesli na bezprecedentne nízku úroveň v záujme oživenia hospodárskeho rastu.
Slováci si požičiavajú rekordne lacno a úroky pôjdu ďalej dole. Ľudia tak na splátkach úverov môžu ušetriť ďalšie desiatky eur mesačne.
Pre splnenie sna o vlastnom bývaní je viac ako polovica Slovákov ochotná zobrať si hypotéku.