Útvar hodnoty za peniaze odporúča hľadať úspornejšie riešenie pre obchvat Banskej Štiavnice.
Minister chce počkať na stanoviská viacerých inštitúcií, ktoré požiadalo o kontrolu procesov v súvislosti s týmto projektom.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Keby Železnice Slovenskej republiky chceli, mohli by ušetriť desiatky miliónov eur. Tvrdí analýza.
V budúcnosti zaniknú aj ďalšie.
Ak sa nezmení spôsob, akým nemocnice fungujú, kvalita starostlivosti ostane ďaleko za tým, čo by si ľudia zaslúžili.
Podpisu zmluvy s víťazným uchádzačom predchádzalo schválenie vládneho uznesenia o dofinancovaní.
V alternatívnom modeli, ktorý okrem verejných zohľadňuje aj súkromné výdavky, je Slovensko dokonca najhoršie.
Potrebuje Slovensko 21 000 útočných pušiek?
DAMAS GRUSKA: Nikto nevie, ako dopadnú voľby, ale v našej krajine by pomohlo nie obmedzenie, ale naopak - výrazné posilnenie Útvaru hodnota za peniaze.
K jablkovému koláču pre ministra pridal aj odkaz.
Minister financií Igor Matovič nerozčuľuje len svojich politických konkurentov, ale stráca kredit aj u odborníkov na svojom ministerstve.
IGOR DANIŠ: Koaliční ministri sa predbiehajú, kto príde s absurdnejším nápadom. V uhorkovej sezóne sa zatúžil zviditeľniť minister dopravy Andrej Doležal.
Rezort obrany by mal podľa ÚHP tiež aktualizovať štúdiu uskutočniteľnosti.
Zvyšovanie počtu zaočkovaných ľudí je podľa ÚHP najefektívnejším spôsobom, ako ochrániť životy a znížiť škody.
Zhodnotil to Útvar hodnoty za peniaze s tým, že podľa Ministerstva obrany je dôvodom krátka platnosť ponuky Spojených štátov amerických.
Vlani malo Slovensko podľa súhrnnej implementačnej správy, ktorú v stredu odobrila vláda, ušetriť 387 miliónov eur, reálne však ušetrila 113 miliónov eur, čo je necelá tretina plánu.
Nová rýchlostná cesta R8 medzi Nitrou a Bánovcami má predbežne sedem navrhnutých variantov. Mala by prepojiť R1 a R2.
Podľa Útvaru za hodnoty peniaze pri ministerstve financií pri plánovaní investícií do najviac potrebných projektov pomôže analytická metodika určovania priorít, ktorú pripravil útvar v spolupráci s rezortom dopravy.
Podľa Útvaru hodnoty za peniaze pri MF SR je investičná politika Železničnej spoločnosti Slovensko v rozpore s cieľom EÚ znižovať negatívny vplyv dopravy na životné prostredie.
Podľa ÚHP by sa dalo ušetriť až 45 miliónov eur nákupom ľahkých motorových jednotiek, alebo lepším využívaním modernizovaných vlakov ZSSK.