Ľudské telo reaguje na pitie väčšieho množstva čierneho moku zvýšenou podráždenosťou, nervozitou či napätím. A nepomôžu ani lieky na potlačenie úzkosti.
Cítite sa zle, ste nervózna alebo neuveriteľne vystresovaná? Power Breathing by mohol byť vaším kľúčom k upokojeniu a vyrovnanosti.
Tie najbežnejšie zvuky vyvolávajú u niektorých ľudí úzkosti a zúrivosť. Mizofónia, teda porucha, ktorú vedecká obec doteraz málo skúmala, môže človeku skomplikovať sociálny život.
Tokofóbia je panický strach z tehotenstva a pôrodu a môže sa vyskytnúť aj u žien, ktoré túžia po deťoch.
Kanadský spevák Shawn Mendes tvrdí, že rozprávať o jeho boji s úzkosťou bolo pre neho veľmi desivé, no zároveň veľmi dôležité.
Úzkostné poruchy v podobe strachu a obáv. Touto duševnou poruchou trpí zvyčajne 10 – 20 % starších ľudí. Ako rozpoznať príznaky tohto ochorenia?
Na milovanie sa budete pozerať z úplne iného uhla pohľadu, ak zistíte, že to nie je len rozkoš, ktorú nám poskytuje.
Problémy doma či v práci. Patria k typickým spúšťačom stresových reakcií. Pod napätie a nervozitu sa často podpisujú aj niektoré druhy potravín.
Matky pracujúce na plný úväzok trpia oproti bezdetným ženám s porovnateľnou pracovnou dobou o 18 percent viac stresom.
Sladký život. Spríjemňuje nám ho produkt z cukrovej repy. Čokolády, napolitánky, cukríky a ďalšie dobroty však môžu ovplyvňovať naše zdravie. A ako vlastne?
Existujú vášnivé vzťahy s rovnako "vášnivými" rozchodmi. To, že skutočne škodia zdraviu, potvrdila aj aktuálna štúdia.
Ovplyvňuje spánok, stravovanie, emocionálny stav a fyzické zdravie. Chorobný strach postihuje len v Spojených štátoch amerických stále viac mladých ľudí. Na Slovensku majú deti podobné problémy.
Smiech znižuje bolesť, posilňuje imunitný systém a zlepšuje komunikáciu. Čítajte, prečo by sme mali kútiky úst "dvíhať" častejšie.
Keď partner z ničoho nič odrazu zmení svoje správanie, zvykneme sa pýtať samy seba: Môžem za to ja?
Najmä na začiatku školského roka je dôležité, aby rodičia pomohli školákom, predovšetkým tým menším, so štruktúrovaním ich času.
Každý deň by mal byť dôvod na úsmev, šťastie a radosť. Nie vždy sú však okolnosti také, aby šťastie kvitlo samo a preto je dobré mu pomôcť.
Podľa britskej štúdie trpia matky vo veku 16 až 24 rokov obzvlášť často postpartálnou depresiou. Prečo je to tak?
Pamätáte sa na tie reči lekárky, keď sme boli deťmi: "Nebude to bolieť, bude to rýchle." Ale čo nasledovalo potom, bola už "iná káva".
Potraviny, ktoré sú dobré pre "silné" nervy, musia byť bohaté na niektoré vitamíny a minerálne látky. Zvlášť nápomocné sú vitamíny skupiny B, magnézium, draslík, forfor či nenasýtené mastné kyseliny.
Návrhárku Kate Spadeovú, ktorá spáchala tento týždeň samovraždu, sužovali roky depresie a úzkosti.