V čase, keď kniha vyšla, Prigožin úspešne podnikal v reštauračnom biznise a medzi jeho klientov patril aj ruský prezident Vladimir Putin.
Bojovníci z Vagnerovej skupiny by mali opustiť Bachmut do 5. júna a nahradiť by ich tam mali ruské ozbrojené sily.
Okrem mesačnej mzdy približne 2 978 eur boli v inzerátoch uvedené i rozličné benefity vrátane zdravotných.
Smradľavé hovädá, čo ako robíte?, zaútočil šéf vagnerovcov na predstaviteľov ministerstva, že dovolili, aby drony doleteli až do Moskvy.
Takto kriticky sa mohol vyjadriť preto, že mu Putin nedal sľubovanú odmenu za dobytie Bachmutu.
Správu o údajnom dobytí Bachmutu ruská štátna televízia odvysielala až po 20 hodinách od oznámenia vagnerovcov.
Podľa slov Prigožina prišli vagnerovci v mesiace trvajúcich ťažkých bojoch o Bachmut o približne 20 000 svojich bojovníkov.
Podľa šéfa žoldnierskej Vagnerovej skupiny sú jeho muži momentálne najlepšími bojovníkmi na svete.
Podľa vyhlásenia ukrajinskej armády boje o Bachmut stále pokračujú.
Ruské ministerstvo obrany ani Gazprom existenciu týchto žoldnierskych skupín však nepriznávajú.
Jevgenij Prigožin, zakladateľ Vagnerovej súkromnej vojenskej spoločnosti, dal ultimátum ministrovi obrany Sergejovi Šojguovi.
Medvedev si v obchode v Osle kúpil vzduchovku na sebaobranu, pretože sa obáva o svoj život.
Rozhodnutie je podľa médií reakciou na nedávnu nahrávku dvoch údajne ukrajinských vojakov.
Moskvu znepokojili boje, ktoré v Sudáne vypukli medzi jej spojencami. "Záujmom Ruska je, aby sa dohodli, alebo aby niekto z nich nepokon zvíťazil," hovorí politológ Sergej Markov.
Jevgenij Prigožin prehráva na skutočnom fronte na Ukrajine i na tom byrokratickom v Rusku. Šéf vagnerovcov sa preto mieni opäť viac zamerať na Afriku.
Telegramový kanál blízky vagnerovcom zverejnil video zachytávajúce brutálnu popravu žoldniera z okupovaného Krymu. Po niekoľkých hodinách vagnerovci priznali, že exekúcia nebola skutočná.
S minimálnym výcvikom išli z ruského väzenia rovno do prvej línie vojny. Snažili sa akokoľvek prežiť a stali sa otupenými voči úmrtiam a zabíjaniu.
„Vagnerovci nie sú elitné jednotky. Slúžia ako krmivo pre kanóny,“ povedal Colin Clarke, bezpečnostný analytik z organizácie Soufan Group.
Ruským médiám zakážu písať o minulosti vrahov, sexuálnych násilníkov, či zlodejov, ktorí si vykúpili slobodu bojmi na Ukrajine.
Vagnerovskí žoldnieri utrpeli značné straty v bojoch v Stredoafrickej republike. Rusi sa snažili ovládnuť bane na zlato, no narazili na odpor rebelantov.