Ide o nový spôsob boja proti chorobám, pre ktoré vymierajú celé včelstvá potrebné na opeľovanie rastlín.
Včely radia čísla podľa rastúcej veľkosti zľava doprava. Zistili to francúzski vedci, ktorí tvrdia, že sa im toto správanie podarilo preukázať vôbec po prvý raz.
Najprv prídeme o komfort, potom sa začne znižovať množstvo potravy a napokon potraviny dramaticky zdražejú. To sa stane, ak ľudstvo príde o včely.
Na včielky sa návštevníci môžu pozrieť zblízka. Atrakciou je apidomček, kde sa môžu nadýchať vzduchu s vôňou medu, vosku, propolisu a započúvať sa do pokojného bzučania.
Nemusíte byť pralesný šaman, aby ste sa pri predpovedaní počasia pred plánovanými prácami v záhrade či počas nich dokázali zorientovať aj bez meteorologických aplikácií v telefónoch. Stačí pozorovať faunu.
Ich produkt ponúkajú priamo hosťom v hoteli.
Päť miliónov včiel cestovalo lietadlom na Aljašku, kde ich chceli miestni farmári použiť na opeľovanie jablčných sadov.
Nechceme, aby včelári dodávali med plný antibiotík, tvrdí poslanec OĽaNO Jozef Pročko
Teraz rezonuje kauza chystaného zákona o ochrane zvierat z dielne poslancov OĽaNO. Rozpútala sa okolo neho nečakane ostrá diskusia. Prečo?
Prenikli von informácie o zámere regulovať hustotu včelstiev na štvorcový kilometer, kočovanie a ďalšie detaily ovplyvňujúce chov včiel.
Sršne usadené v našej záhrade inštinktívne sú skôr dôvodom na znepokojenie, než by vyvolávali nadšenie z biodiverzity prostredia. Sú však naozaj nebezpečné a treba ich prítomnosť riešiť?
Včely sú mimoriadne dôležité; bez nich by sa narušil celý ekosystém i existencia ľudstva. A hoci to nevedia, patria k najekologickejším tvorom.
Medzi špičkový med na svete patrí ten, ktorý vyrába rodina Tibora Vargapála na svojej farme v Košickom kraji. Na súťažiach už získali množstvo ocenení.
Expozícia v Brezne mapuje vývoj včelárstva od prvotných pokusov človeka získať včelí med až po uvedomelú hospodársku činnosť.
Televízia Viasat Nature prináša od 4. júla unikátny dokumentárny seriál o najdôležitejších živočíchov na Zemi.
Poznáte ten krásny pocit, keď sedíte na rozkvitnutej voňavej lúke, svrčky cvrlikajú, včely bzučia, leto v plnom prúde? Lúka je miesto, ktoré vnímame intenzívne všetkými zmyslami.
20. mája oslavujeme Svetový deň včiel, vedeli ste o tom?
Holandskí výskumníci vycvičili včely, aby rozpoznali vzorky s nákazou covidu.
Zima, chlad, sychravé počasie, to je obdobie, ktoré si priam pýta zvýšenú ochranu tela aj imunity. Ak sa vám nechce s každou maličkosťou do lekárne, zájdite si do prírody.
Väčšina organizmov v prírode žije osamelo. Iba neveľký počet, napríklad včely či mravce, žije v organizovaných „štátoch“.