Nový Zéland zápasí s najrozsiahlejším bielením morských húb v histórii, informoval denník The Guardian s odvolaním sa na vedcov.
Vedci objavili v Pompejach nebývalo zachovalú korytnačku, ktorá ešte nestihla naklásť vajcia.
Získavanie informácií o atmosférickom aerosóle v nočných hodinách optickými metódami bolo pre vedcov veľmi obmedzené. Väčšina doteraz používaných metód využíva slnečné žiarenie.
V mangrovovom poraste vo francúzskom zámorskom území Guadalupe objavili pravdepodobne najväčšiu baktériu na svete.
Každý počul už v škôlke, že sa u žiráf vyvinuli dlhé krky, aby dosiahli na tie najlepšie listy na vrcholkoch stromov.
Opakujúce sa nočné mory môžu byť podľa štúdie výskumníkov z Birminghamskej univerzity raným varovným signálom rozvíjajúcej sa Parkinsonovej choroby.
Cvičenie je síce prospešné kedykoľvek, ale denná doba na dosiahnutie najlepších výsledkov sa zrejme líši podľa pohlavia.
Vedcom sa aj v priebehu tohto týždňa podarilo objaviť množstvo zaujímavých vecí.
Vedci náhodou objavili neobvyklú techniku lovu hrebenatiek, keď zistili, že tieto morské lastúrniky zrejme priťahuje svetlo.
Boj s chorobou obvykle vyžaduje veľa energie. Predpokladá sa preto, že infekcia znižuje množstvo sily, ktorá zostáva pre aktivity, ako je párenie.
Delfíny sa v Červenom mori pri egyptskom pobreží stavajú do radu, aby sa jeden za druhým otreli o koraly.
Zatvorte oči a predstavte si, že stojíte tvárou v tvár šabľozubému tigrovi. V mysli sa vám najskôr zjavia dlhé, zahnuté horné očné zuby. Vaša predstavivosť ale najskôr nezodpovedá realite.
Vedci objavili molekulu, ktorá by mohla byť dôvodom, prečo ľuďom trpiacim stratou čuchu po nákaze ochorením COVID-19 začnú niektoré príjemné vône smrdieť.
Kavky sa pri hromadnom opúšťaní hniezdisk rozhodujú "demokratickým" spôsobom. Tieto spevavce z miesta odletia až vtedy, keď sa na tom zhodnú pomocou hlasného krákania.
Vajíčka črevných parazitov nájdené v 4500 rokov starých výkaloch naznačujú, že sa stavitelia Stonehenge v zime zúčastňovali hostín, ktorých súčasťou boli aj zvieracie vnútornosti.
Vyskúšali ho už tisíce ľudí po celom svete. Trik, ktorý má pomáhať udržať avokádo dlhšie čerstvé a bez hnedých fľakov.
Britskí vedci použili technológiu na úpravu génov s cieľom vytvoriť obohatené paradajky so zvýšeným obsahom vitamínu D.
Ženy, ktoré sa chystajú čeliť stresujúcej situácii, by mali zvážiť, či predtým neobjímu svojich partnerov.
To, ako migrujúce živočíchy, ako sú morské korytnačky, prekonávajú stovky až tisíce kilometrov na otvorenom oceáne, zaujíma biológov už od čias Charlesa Darwina.
V piatok 27. mája vyšla na Slovensku nová poštová známka s vedeckou tematikou. Venovaná je 150 rokom vedeckých pozorovaní Zeme.