Prehistorické skalné maľby sú mimoriadne pôsobivé, ak ich ale vôbec uvidíme. Niektoré z tých najdokonalejších sú ponorené do čiernočiernej hlbiny jaskýň.
Mäsožravé rastliny ovládané na diaľku alebo rastliny, ktoré nahlásia, že sú choré: vedci testujú nové systémy komunikácie s vegetáciou, píše agentúra AFP.
Jaskyne hrajú jednu z kľúčových úloh života na Zemi, predstavujú možnosť štúdia podzemných ekosystémov, ktorých fungovanie nie je stále dostatočne pochopené.
V jednej chvíli psík pokojne chrúme granuly a v ďalšej behá šialenou rýchlosťou po dome, ako by mu horelo za chvostíkom.
Vedci z laboratória pri Chicagu sa domnievajú, že pri svojich experimentoch objavili dôkazy existencie piatej základnej fyzikálnej interakcie, čiže sily.
Oprava srdca alebo iných poškodených orgánov umelým tkanivom. Aj to sa môže stať skutočnosťou.
Kamenná doska s rytinou z doby bronzovej, ktorú objavili vo Francúzsku a je známa pod názvom "doska zo Saint-Bélec", by mohla predstavovať najstaršiu mapu Európy.
Vedci dvoch laboratórií biotechnologického ústavu Akadémie vied Českej republiky vyvinuli protirakovinovú látku nazvanú mitoDFO, ktorá cieli na mitochondriálny metabolizmus železa.
Výskumníci zistili, že umiernené pitie alkoholu znižuje riziko vzniku sivého zákalu.
Vedci v Argentíne našli dobre zachovalú lebku mäsožravého dinosaura, ktorý sa pred 85 miliónmi rokov potuloval po dnešnej severnej Patagónii.
Kvári vás pondelková pracovná hádka ešte v piatok? Každodenné stresové faktory na vás útočia zo všetkých strán a negatívnym situáciám sa niekedy jednoducho nevyhnete.
Obrovský, 5000 rokov starý komplex dlhých mohýl a hrobov vyložených kameňmi sa podarilo objaviť v Poľsku po tom, ako archeológovia preverili línie v obilí, ktoré sa objavili na satelitnej fotografii.
Brazília zistila v štáte Sao Paulo nový variant koronavírusu, ktorý je podobný juhoafrickej mutácii vírusu.
Vírus, ktorý spôsobuje obyčajné prechladnutie, môže z ľudského tela vypudiť koronavírus, zistili vedci.
Do roka budú potrebné nové alebo pozmenené vakcíny proti koronavírusu, keďže prvá generácia očkovacích látok sa môže stať neúčinnou v dôsledku výskytu nových variantov vírusu.
Nová štúdia vedcov z Carnegie Mellon University spochybňuje všeobecnú domnienku, že videokonferencie sú pre aktivity v rámci skupiny lepšie ako komunikácia iba so zvukom.
Rodičia, ktorí často naštvane kričia na svoje deti, možno nezraňujú iba ich city. Podľa novej štúdie môže časté kričanie na deti spôsobiť, že sa im počas dospievania zmenšuje mozog.
Existuje starý mýtus, že kofeín spomalí váš rast, najmä ak ste dieťa.
Predklinické štúdie českých vedcov potvrdili, že protilátka, vyvinutá medzinárodným tímom je účinná na všetky hlavné mutácie koronavírusu.
Aj keď sa domnievame, že s každou ďalšou generáciou sa väčšina vecí zlepšuje, zdá sa, že zdravie medzi ne nepatrí.