Najpokročilejšie okuliare na svete alebo len ďalší krok vedľa? Mark Zuckerberg ukázal okuliare s neurálnym rozhraním, ktoré sú cez špeciálny náramok prepojené s mozgom.
Keď firma v júni minulého roka predstavila okuliare na virtuálnu realitu Vision Pro, neutíchajúci záujem verejnosti vzbudzoval dojem, že môže ísť o produkt, ktorý bude trhať rekordy v predaji. Opak je však pravdou.
Natáčanie snímky Knit's Island (Knitov ostrov) prebiehalo počas pandémie.
Už od februára bude v predaji headset pre virtuálnu realitu z dielne Apple. Za Vision Pro si Apple účtuje rekordných 3500 dolárov.
Spoločnosť Meta predstavila vlastné predplatné pre virtuálnu realitu. Služba má názov Meta Quest+ za 8 dolárov mesačne ponúka prístup k dvom novým hrám mesačne.
Okuliare na virtuálnu realitu Apple Vision Pro prichhádzajú neskoro, no Apple verí, že majú potenciál zmeniť svet. Zodpovedá tomu aj ich cena.
Facebook predstavil novú verziu svojho headsetu pre prístup k virtuálnej realite Metaverse. Umožní vám žiť dva životy - reálny a virtuálny.
Brazílskemu chirurgovi Gabrielovi Mufarrejovi sa pod vedením britského kolegu Noora ul Owasa Jeelaniho podarilo s pomocou virtuálnej reality oddeliť takmer štvorročné siamské dvojčatá.
Vďaka virtuálnej realite - 3D modelu hradu - si turisti budú môcť porovnať súčasnú podobu hradu s tým, ako vyzeral v 17. storočí.
Pomocou mobilnej aplikácie bude možné do miestnosti umiestniť nový virtuálny nábytok a starý z nej jednoducho “vymazať”.
Sú vedci a filozofi, ktorí si myslia, že otázka, či naozaj nie sme len súčasťou počítačovej simulácie, má zmysel, treba si ju položiť – a najmä hľadať na ňu odpoveď – s plnou vážnosťou.
Americká firma Mojo Vision vyvinula šošovky so zabudovaným displejom a najnovšími technológiami. Vylepšia zrak a sprostredkujú aj rozšírenú realitu.
Apple už testuje headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Firma by ho mohla predstaviť koncom tohto roka.
IVAN HOFFMAN: Že to s nami technologickí giganti myslia dobre, si myslí čoraz menej ľudí.
Spolupráca s vnukmi v súvislosti s modernými technológiami sa môže vyplatiť. Ak patríte do skupiny starších ľudí, môžete sa inšpirovať výdobytkom súčasnej doby. Virtuálna realita, ktorá sa stáva súčasťou počítačových hier totiž nemusí slúžiť len tínedžerom, ale aj im predkom. V tomto prípade má podľa výskumu dokonca liečivý efekt.
Technológiu 3D rozšírenej reality využívajú v pozostatkoch kláštora už od roku 2019.
Bratislavské Podhradie, ktoré zbúrali v 60. rokoch, už zväčša pripomínajú len staré snímky, pohľadnice či dokumentárne filmy. Vďaka virtuálnej realite však doň teraz môžu nazrieť aj súčasníci.
Namierite mobil na krajinu a zariadenie rozpozná okolité kopce, ich výšku aj turistické trasy. Novú technológiu si chcú vedci v spolupráci s firmou Adobe Research patentovať.
Múzeum Slovenských národných rád SNM predstavilo multimediálny projekt M. R. Štefánik/Time After Time.
Okuliare pre virtuálnu realitu môžu poškodiť zrak. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom informoval vývojár softvéru Danny Bittman.