Medzi vedcami sú niektorí otvorení teórii o úniku z laboratória a ďalší sú presvedčení, že pochádza od zvierat, zmutoval a preskočil na ľudí.
Zistil, že cena o kvalite teplomera veľa neprezradí.
Chronické mierne zvýšenie CRP sa spája s rizikom srdcových ochorení vrátane infarktu.
Ľuďom, ktorí mali ochorenie COVID-19 viac než raz, hrozí dva až tri razy väčšia pravdepodobnosť závažných zdravotných problémov než osobám, čo sa ním infikovali iba raz.
Ivermektín rozhodne zafungoval pri zbieraní lajkov na slovenskom internete. Nefunguje však v praxi pri liečbe covidu, ako ukazuje ďalšia veľká štúdia.
Ako sľubná sa po prvotných testoch na pacientoch ukázala byť metóda liečby rakoviny s pomocou vírusu herpes simplex.
Čo urobiť po pohryznutí neznámym zvieraťom? Nepodceňte to!
Tridsaťšesťročný Talian sa nakazil na dovolenke v Španielsku.
Ľudia nakazení vírusom opičích kiahní by si mali udržať odstup od domácich zvierat, tie by sa totiž mohli vírusom nakaziť.
Počty nakazených opäť rastú. Môže za to variant omikronu označovaný ako BA.5. Prečo sa šíri, hoci by ho malo teplejšie počasie počas leta skôr brzdiť?
Až 95 percent prípadov vírusu opičích kiahní sa medzi ľuďmi rozšírilo sexuálnym stykom. Vyplýva to z najnovšej štúdie zverejnenej v New England Journal of Medicine.
Vírusy, ktoré spôsobujú hnačky a ďalšie žalúdočné problémy, ako je rotavírus, môžu v sladkej vode zostať infekčné až tri dni, pokiaľ sa prichytia na mikroplasty.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu predstavila tri možné scenáre, ktorými by sa pandémia ochorenia COVID-19 mohla uberať v roku 2022.
Vedci pôsobiaci na Oxfordskej univerzite v Británii v rámci dlhoročnej štúdie objavili v Holandsku doteraz neznámy variant vírusu HIV, ktorý spôsobuje chorobu AIDS.
Vedci v čínskom Wu-chane objavili nový a potenciálne nebezpečnejší koronavírus, ktorý je zatiaľ známy ako NeoCoV, informoval v piatok český portál novinky.cz.
Neliečiteľné neurodegeneratívne ochorenie skleróza multiplex (SM) je pravdepodobne spôsobované nákazou vírusom Epsteina-Barrovej (EBV).
U nezaočkovaných ľudí, ktorí sa infikujú omikronom, zrejme existuje menšia pravdepodobnosť vážneho priebehu ochorenia, hospitalizácie alebo úmrtia.
Poľskí vedci objavili gén, ktorý podľa nich viac ako zdvojnásobuje u pacientov riziko ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.
AstraZeneca uviedla, že predbežné dáta z jej štúdie ukazujú, že jej vakcína dokáže po podaní tretej dávky vygenerovať väčšiu odpoveď imunitného systému proti omikronu.
Výskum v USA na vzorke 70 000 osôb nakazených koronavírusom ukázal, že v prípade omikronu sa znížila pravdepodobnosť hospitalizácie oproti variantu delta o polovicu.