88-ročný muž v Alsasku sa rútil cez dedinu rýchlosťou 191 kilometrov za hodinu. Policajtom sa vyhováral, že sa ponáhľa na očkovanie proti covidu.
Pandémia neustále pokračuje a viaže sa k nej množstvo nezodpovedaných otázok. Jednou z nich, ktorá si zaslúži hlbšie preskúmať, je vzťah medzi covidom-19 a zlým spánkom.
Pravdepodobnosť úmrtia v dôsledku očkovania proti covidu-19 je mizivá: Podľa čerstvých dát amerického Strediska pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) má človek trikrát väčšiu šancu, že do neho udrie blesk.
Brazília zistila v štáte Sao Paulo nový variant koronavírusu, ktorý je podobný juhoafrickej mutácii vírusu.
Rok od príchodu pandémie a po niekoľkých mesiacoch rekordnej úmrtnosti sa koronavírusom nakazilo približne 14 percent ľudí na Slovensku.
Vírus, ktorý spôsobuje obyčajné prechladnutie, môže z ľudského tela vypudiť koronavírus, zistili vedci.
Podľa štúdie londýnskej univerzity UCL, na ktorej sa v Anglicku zúčastnilo vyše 10-tisíc obyvateľov domovov sociálnych služieb, sú vakcíny efektívne v prípade krehkých a starších ľudí.
Sekvenovaním možno získať lepší obraz o výskyte mutácií vírusu na Slovensku a sledovať zmeny v genóme vírusu.
Ako sa správať počas pandémie v obchode, na pracovisku či v spoločných priestoroch? Prinášame vám tzv. "epiketu" počas pandémie.
Dobre spite. Urobte si čas na odpočinok. Buďte v kontakte s priateľmi a rodinou. Podobné veci sú odporúčané kedykoľvek, ale v nasledujúcich mesiacoch možno budú ešte dôležitejšie.
Ľudia, ktorí prekonali chorobu COVID-19 a neskôr dostali jednu dávku vakcíny Pfizer alebo Moderna, sú podľa štúdie chránení rovnako alebo lepšie ako tí, ktorí covid neprekonali a dostali obe dávky niektorej zo spomínaných vakcín.
O šírení koronavírusu aerosólom aj vhodných ochranných prostriedkoch, hovorí dokument, ktorý z nemeckého originálu preložili českí odborníci.
Varianty koronavírusu by mohli byť menej nebezpečné pre očkovaných a pre ľudí, ktorí sa z covidu-19 zotavili, než sa pôvodne myslelo.
Vzorky krvi od účastníkov zaočkovaných dvoma dávkami dokázali zneškodniť brazílsky variant približne tak dobre, ako skorší kmeň vírusu z januára 2020.
Nosenie dvoch zdravotníckych rúšok nezvyšuje výraznejším spôsobom ochranu pred šírením vírusov v porovnaní so správne nasadeným jedným rúškom.
Od dnešného dňa je povinné nosiť respirátory FFP2 v priestoroch obchodov a v hromadnej doprave. Od 15. marca sa povinnosť nosiť respirátor rozšíri na všetky interiéry (okrem vlastnej domácnosti).
Británia sa stala prvou krajinou, ktorá spustila klinickú štúdiu, v rámci ktorej budú zdraví dobrovoľníci zámerne vystavovaní nákaze novým koronavírusom.
Liek ivermektín, prípravok proti parazitom, na ktorý sa uprela pozornosť kvôli možným pozitívnym účinkom na pacientov s covidom, zatiaľ vzbudzuje kontroverzie aj medzi odborníkmi.
Pred rokom, 6. marca 2020, v laboratóriu Národného referenčného centra (NRC) pre chrípku na ÚVZ SR diagnostikovali prvého pacienta pozitívneho na COVID-19.
Koronavírus SARS-CoV-2 sa môže prichytiť ľahšie na bunky dýchacích ciest u ľudí s krvnou skupinou A v porovnaní s osobami so skupinou B alebo 0, vyplýva z novej štúdie.