V Izraeli oznámili výsledok prvej fázy klinickej štúdie výskumu lieku proti covidu-19. Vykonali ju na 35 ľuďoch so stredným alebo ťažkým priebehom ochorenia.
Na štúdii, ktorá sa začne na budúci týždeň, by sa malo zúčastniť 90 účastníkov vo veku 18 - 30 rokov.
Vedci v Spojenom kráľovstve objavili ďalší variant koronavírusu SARS-CoV-2 obsahujúci mutácie, ktoré by mohli spôsobiť ťažkosti, informovala na svojej webovej stránke stanica BBC.
Už je to rok, čo neurologička Dona Kim Murpheyová prekonala covid-19. Mala návaly ospalosti, zmeny videnia, mierne dýchacie problémy, stiahnutý hrudník, vyrážka a podráždený žalúdok.
Riziko koronavírusovej nákazy sa pravdepodobne výrazne znižuje, ak rúško tesne prilieha k tvári a ľudia nosia dve namiesto jedného.
Ochráni viac rúško alebo respirátor? Nosiť jednorazové alebo látkové rúško? Stačí FFP2 respirátor či radšej FFP? Prinášame vám veľký prehľad.
Šéf skupiny expertov WHO Peter Embarek povedal, že netopiere sú pravdepodobným pôvodcom nákazy koronavírusu SARS-CoV-2.
S najväčšou pravdepodobnosťou preskočil na človeka z iného živého organizmu.
Pandémia koronavírusu ovplyvňuje naše životy už rok. Ak existuje nejaký symbol dnešnej doby, potom je to rúško alebo respirátor.
Mladý Brit, ktorý sa pomaly zotavuje z desaťmesačnej kómy, nevie o pandémii, hoci chorobu covid-19 dvakrát prekonal.
Presne pred rokom, 22. januára 2020, dorazila do Národného referenčného centra (NRC) pre chrípku na ÚVZ SR prvá podozrivá vzorka, ktorá mohla obsahovať vírus SARS-CoV-2.
Vedci v novej štúdii zistili, že rúška účinne pomáhajú pri spomalení šírenia covidu-19.
Skupina talianskych vedcov vydala štúdiu, v ktorej upozornili na nový najstarší prípad nákazy koronavírusom v Taliansku.
Ide o vôbec prvý test na svete, ktorý dokáže identifikovať nielen samotný SARS-CoV-2, ale aj jeho britskú mutáciu cez pozitívny signál v RT-PCR analýze.
Vakcína od firiem Pfizer a BioNTech pôsobí proti novým genetickým mutáciám koronavírusu.
Výskyt vírusu SARS-CoV-2 s mutáciou, ktorú vedci dokázali v južných častiach Anglicka, sa potvrdil aj v prvých laboratórnych vzorkách na Slovensku.
Koronavírus upútal pozornosť k čuchu, často zaznávanému zmyslu. Strata čuchu či narušenie jeho funkcií nie sú ničím vzácnym. Jeden človek z 20 zažije niekedy v živote stratu čuchu.
Nákazlivejšia mutácia koronavírusu, zaznamenaná v polovici decembra v Anglicku, pravdepodobne nespôsobuje vážnejší priebeh ochorenia COVID-19 než iné varianty.
Pandémia COVID-19 významne ovplyvnila životy ľudí prakticky na celej planéte a veľké zmeny zažívajú aj deti.
Koronavírusová epidémia sa dostala aj na antarktický kontinent, ktorý bol dosiaľ uchránený od tejto globálnej nákazy. Informovala o tom stanica BBC.