Zdravotnícke úrady v Južnej Kórei schválili nový test, ktorý je navrhnutý tak, aby z tej istej vzorky zistil aj ochorenie COVID-19 aj sezónnu chrípku.
Britská farmaceutická spoločnosť AstraZeneca, pracujúca na jednej zo sľubných očkovacích látok proti koronavírusu vyhlásila, že údaje z poslednej fázy testovania vakcíny očakáva v priebehu tohto roka.
Imunita proti infekcii koronavírusu podľa odborníkov newyorskej siete nemocníc Mount Sinai trvá viac ako päť mesiacov.
Nepriaznivá epidemiologická situácia súvisiaca s ochorením COVID-19 si neustále vyžaduje prijímanie opatrení, ktoré majú pomôcť zastaviť šírenie koronavírusu.
Úrad, ktorý výskum zastrešoval, oznámil, že je veľmi nízka šanca, že by látka pomáhala hospitalizovaným pacientom.
Vedci vyvinuli krvný test, ktorý pomôže lekárom predpovedať, ktorým pacientom s COVID-19 hrozí závažný priebeh ochorenia.
"Možno nezachytia každého, ale odhalia tých, ktorí infikujú najviac, čiže v skratke - pomôžu pochytať tzv. superroznášačov SARS-CoV-2," poznamenal epidemiológ Michael Mina z americkej Harvardovej univerzity.
Vakcína proti chorobe COVID-19 vyvinutá Oxfordskou univerzitou vyvoláva podobnú imunitnú reakciu u starších i mladších dospelých.
Odborníci zistili, že osoby s "nulou" majú v prípade nakazenia sa uvedenou chorobou nižšie riziko závažných komplikácií ako zlyhanie orgánov alebo aj smrti.
Do štúdie sa zapojí 2 100 hospitalizovaných dospelých z USA a Latinskej Ameriky s miernym alebo vážnym priebehom ochorenia.
Klinické testy v rámci programov WHO tvrdia, že podávanie látky remdesivir nemá žiadny alebo len malý vplyv na dĺžku hospitalizácie a na šancu na prežitie pacientov s chorobou COVID-19.
Vedci z Oxfordskej univerzity v Británii vyvinuli antigénové rýchlotesty na koronavírus, ktoré výsledky ukážu do piatich minút. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters.
Koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 môže zostať na povrchoch ako bankovky, obrazovky telefónov alebo oceľ infekčný až 28 dní, informovali podľa portálu BBC austrálski vedci.
Tisíce používateľov Facebooku zdieľali v auguste a v septembri 2020 nepravdivé príspevky o tom, že nový druh koronavírusu je v skutočnosti niekoľko desiatok rokov starý.
Chrípková sezóna sa na severnej pologuli oficiálne začala prvého októbra a trvá do konca apríla nasledujúceho roka. Jej priebeh bude ovplyvnený pandémiou ochorenia COVID-19.
Svet čaká na účinnú očkovaciu látku proti koronavírusu a medzitým rastie počet nakazených aj mŕtvych.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odhadla, že koronavírusom sa mohlo nakaziť už zhruba 10 percent svetovej populácie, čo viac ako 20-násobne prevyšuje oficiálny počet potvrdených prípadov.
Gény, ktoré niektorí ľudia zdedili po dávnych neandertálskych predkoch, možno zvyšujú riziko ťažkého priebehu ochorenia CCVID-19.
Problémom nového koronavírusu je jeho vysoká infekčnosť, pričom veľa ľudí nemusí o svojom nakazení vedieť. Jednoducho neprejavujú žiadne príznaky.
Prehľad pandémií najsmrteľnejších chrípkových vírusov od konca 19. storočia. Počet obetí choroby COVID-19 prekonal hranicu jedného milióna a stal sa najsmrteľnejším vírusom 21. storočia.