Konopné semienka sa radia k superpotravinám, a tak by mali byť pravidelnou súčasťou jedálnička každého z nás. Majú totiž doslova zázračné účinky.
Ide o jeden zo skupiny tzv. béčkových vitamínov, ktoré sú potrebné pre zdravé fungovanie mozgu, nervového systému a tvorbu červených krviniek.
Počas tohto ročného obdobia sú v plnej sile a váš organizmus z nich dokáže mnoho vyťažiť. Zdravé, výživné a navyše sa z nich dá vykúzliť kompletné menu. Tak smelo do chutnej jesene.
Zhadzovanie nadbytočných kilogramov si nevieme predstaviť bez zdravých, nízkokalorických potravín. Stále sa však vedie polemika o tom, či v tomto smere dokáže jogurt pomôcť.
Nedostatok tohto vo vode rozpustného vitamínu vedie k depresii, zmätenosti, kŕčom, zápalom kože a anémii. Jeho nízka hladina môžu podľa nedávnych vedeckých zistení zvyšovať riziko srdcového infarktu.
Kel je jedným z najbohatších zdrojov živín medzi potravinami z rastlinnej ríše, obsahuje množstvo vitamínov a minerálov. Pritom sa mu v strave prakticky vyhýbame.
Pri zhadzovaní kilogramov sa im zbytočne vyhýbame. Niektoré potraviny a živiny majú horšiu povesť ako si zaslúžia, o iných zase vieme primálo.
Dokonalá koruna krásy si nežiada len starostlivosť zvonku, ale aj zvnútra. Na rade sú preto rôzne jedlá, ktoré obsahujú široké spektrum dôležitých živín.
Čas grilovania, ale aj otázok. Najmä tých, či bravčové mäso, ktoré tak radi opekáme, pečieme, varíme či dusíme škodí nášmu zdraviu i štíhlej línii.
Chlieb, áno či nie? Pred touto otázkou často stojíme v prípade, keď sa snažíme udržiavať príjem sacharidov na uzde.
Afty sú nepríjemné, bolestivé, ale našťastie zvyknú do pár dní zmiznúť. Nie je však na mieste brať ich na ľahkú váhu.
Negatívnu vizitku si počas ostatných desaťročí vyslúžila jedna zo základných živín, ktorú potrebuje naše telo pre správne fungovanie.
Častý výskyt prechladnutia, pocitu únavy a stresu u žien. Telo sa nám snaží povedať, že potrebuje podporu v podobe vitamínov a minerálov.
Proti lámavosti, slabému lesku a rozštiepeným končekom sa dá bojovať aj stravou a správnymi vitamínmi.
Strate vlasovej pokrývky môžeme šikovne zabrániť výberom správnych potravín. Pokiaľ prichádzame denne o väčšie množstvo vlasov, je čas zamyslieť sa nad zmenou životného štýlu.
Menej slnka, viac chladu. Imunitný systém dostáva zabrať. Aj starší ľudia potrebujú s príchodom zimy extra dávku vitamínov. Ktoré?
Trnky si nikto nepestuje doma na záhrade. Je potrebné za nimi vyraziť do prírody, no je nutné počkať až na prvé mrazy.
Pokiaľ patríte k starším ľuďom a pohľad na tanier plný dobrôt s vami nepohne, niečo nie je v poriadku. Nezáujem o jedlo môže mať viacero príčin.
Vedci tvrdia, že s pribúdajúcim vekom chýba ľuďom najmä vitamín D, vitamíny skupiny B1 a B2, minerály horčík, vápnik a stopový prvok selén. Telo bez nich volá o pomoc.
Nielenže výborne chutí, obsahuje tiež veľa kvalitných rastlinných tukov.