IGOR DANIŠ: Strašenie gréckou cestou, ako sa rozšírilo, je totálna hlúposť. No strašenie je na Slovensku základná politická metóda. Straší jedna i druhá strana. Máme to v sebe.
IGOR DANIŠ: Politické strany sú z politickej vypočítavosti schopní zbratať sa aj s úhlavnými nepriateľmi. Na Slovensku im nezáleží, záleží im iba na sebe samých.
IGOR DANIŠ: Verejné kasy budú prázdne, pokým Matovič bude udávať tón alebo mať moc. Koľko ľudí sa nechá znovu obalamutiť?
IGOR DANIŠ: Slovenská demokracia dostala poriadny úder. Policajný prezident Štefan Hamran si „vydupal“ odvolanie ministra vnútra.
Hegerova vláda peniaze obciam sľúbila, Ódorovi ich však nenechala.
PETER WEISS: Nie je ani v našom záujme, ani v záujme EÚ ako celku, aby jednostranná závislosť od USA v otázkach obrany a bezpečnosti pretrvávala a neriešila sa.
Slovensko šetrenie potrebuje, no výrazné nárazové škrty by spôsobili šok.
Stále je jednou z najdôveryhodnejších politikov, čo je veľmi silný kapitál a bolo by až trestuhodné to nechať tak, myslí si komentátor Marián Repa.
OLIVER BAKOŠ: Pred parlamentnými voľbami sú oslnivé všetky politické strany, parlament, občas vláda, inokedy mimovládne organizácie, čiastočne aj naša prezidentka.
MICHAL HORSKÝ: Každým dňom si Slovensko „odtína" nové hlavy. Odliv mozgov a talentov je riadnym problémom. Zároveň čelíme riziku, že to bude ešte horšie. Prečo? A kam smerujeme?
IGOR DANIŠ: Od odborníkov vo vláde sme po mesiaci vo funkcii čakali jasne pomenované konkrétne krátkodobé opatrenia, veď krajina je v kríze.
Vládny kabinet Ľudovíta Ódora počas pondelka zasadne na dvoch rokovaniach vlády.
PETER WEISS: Démonizovanie všetkých prúdov demokratickej ľavice an bloc viedlo k tomu, že súboj pravice s ňou sa vo verejnom priestore menil na súboj dobra so zlom.
ĽUBOŠ PAVELKA: Daňová párty naprieč Európou sa už skončila a Slovensko čaká od roku 2024 náročná ozdravná kúra v krátení výdavkov a vo zvyšovania daní.
KAROL MORVAY: Od vlády odborníkov očakávajme „predpripravenie“ náročnejšieho prístupu, nielen rezanie vo verejných financiách, ktoré by znamenalo ďalšiu degradáciu fungovania štátu.
Fidesz už nie je celkom spokojný s Gyimesim a Heger dostáva Ódora v prípade výmeny šéfa SIS pod tlak, ktorý si nezaslúži. Aj o tom je reč v politickom prehľade týždňa denníka Pravda.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Podľa Ódorových vyjadrení možno predpokladať, že si už ako viceguvernér v druhej desaťročnici 21. storočia vyzliekol kazajku neoliberála z 90. rokov.
RADOVAN GEIST: Buďme však na chvíľu opatrní optimisti. Vo vláde je viacero veľmi schopných ľudí, vedeli, do čoho idú. Desať bodov za odvahu, uvidíme koľko za výkon.
IGOR DANIŠ: Už len to, že noví ministri a premiér nezaťažení túžbou nahovoriť voličovi čokoľvek, len aby vo voľbách „správne“ hlasoval, nám povedia pravdu o stave krajiny, bude úspechom.