BORIS ZALA: Postupne si v HZDS jedna časť za druhou začali uvedomovať Mečiarove avantúry, nevyspytateľnosť, manipulácie a aj zneužívanie štátu a zločiny.
HZDS nebolo jednoliatym celkom, v ktorom by Mečiar nemal problém presadiť, čo si zaumienil, poukázala na to jeho niekdajšia hovorkyňa Magda Pospíšilová.
Položil základy samostatnej Slovenskej republiky, ale po jej vzniku ako premiér zabránil vstupu do NATO i smerovaniu k členstvu v EÚ.
IGOR DANIŠ: V žiari reflektorov sú v posledných dňoch viacerí slovenskí expremiéri - od Mečiara až po Pellegriniho.
Právnik a politik Vladimír Mečiar, dlhoročný predseda Ľudovej strany - Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) a bývalý trojnásobný slovenský premiér sa v utorok 26. júla dožíva 80 rokov.
Jedni význam dokumentu naďalej nedoceňujú, iní ho preceňujú a ďalším môže byť ukradnutý, lebo tí jeho obsah ani nepoznajú.
IGOR DANIŠ: K rozpadu spoločného štátu rozhodne napomohla Klausova ekonomická transformácia. Šitá na mieru Česku, nie Slovensku.
Komentátori Marián Leško a Július Gembický zhodnotili diskusiu v RTVS, článok sme aktualizovali o vyjadrenie politológa Jozefa Lenča.
Vy nepočúvate naše odpovede, zhrnul Václav Klaus svoj dojem z debaty, ktorú viedli moderátori RTVS s ním a Vladimírom Mečiarom.
IGOR DANIŠ: V júni 1992 prebehli osudové voľby, ktoré viedli k rozdeleniu Česko-Slovenska. My si samostatnosť nevážime. Hazardujeme s vlastnou krajinou.
Sú parlamentné voľby, ktoré nestoja za reč, a sú také, ktoré predznamenajú zlom v dejinách štátu či jeho zánik. Pre Československo také boli pred 30 rokmi.
IGOR DANIŠ: Je ilúzia myslieť si, že akákoľvek koalícia bez Matoviča, Kollára či Fica a napríklad s PS či KDH by vládla pokojnejšie, racionálnejšie a efektívnejšie.
Pred 30 rokmi sa končil prvý rok tzv. Klausovej reformy. Znamenal štart prechodu z centrálneho plánu na trh, no s hroznými sociálnymi dôsledkami.
MIROSLAV ČAPLOVIČ: V Maďarsku sa blížia parlamentné voľby, preto orbánovci bez úcty k rôznym iným európskym hodnotám balamutia voličov.
IGOR DANIŠ: Nejde iba o konkrétnych ľudí a skutky, ale o pokus o očistu spoločnosti od nánosov bahna korupcie, "ochrany našich ľudí", arogancie moci na všetkých úrovniach.
BORIS ZALA: Nie, nemám na mysli jazykový zmätok, ktorý vzniká vnášaním množstva anglických slov do našej materčiny. To je osobitná téma. Mám na mysli politickú osočovaciu hantírku.
V pondelok 29. apríla 1996 o 22.15 h sa neďaleko križovatky Devínskej a Karloveskej cesty v Bratislave ozval výbuch.
Podozrenie pre zneužitie právomoci pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml.
BORIS ZALA: Za celý rok som nezaznamenal jednu jedinú protioligarchickú iniciatívu vlády. Ide len a práve o preskupenie oligarchických vplyvov a pozícií.
BORIS ZALA: Igor Matovič to robí v štýle hazardného hráča: pred voľbami stavil na protikorupčnú tutovku, vyšla mu. Potom na tvrdý lockdown, vyšiel mu. Ďalšia tutovka mu už nevyšla.