IGOR DANIŠ: Nejde iba o konkrétnych ľudí a skutky, ale o pokus o očistu spoločnosti od nánosov bahna korupcie, "ochrany našich ľudí", arogancie moci na všetkých úrovniach.
BORIS ZALA: Nie, nemám na mysli jazykový zmätok, ktorý vzniká vnášaním množstva anglických slov do našej materčiny. To je osobitná téma. Mám na mysli politickú osočovaciu hantírku.
V pondelok 29. apríla 1996 o 22.15 h sa neďaleko križovatky Devínskej a Karloveskej cesty v Bratislave ozval výbuch.
Podozrenie pre zneužitie právomoci pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml.
BORIS ZALA: Za celý rok som nezaznamenal jednu jedinú protioligarchickú iniciatívu vlády. Ide len a práve o preskupenie oligarchických vplyvov a pozícií.
BORIS ZALA: Igor Matovič to robí v štýle hazardného hráča: pred voľbami stavil na protikorupčnú tutovku, vyšla mu. Potom na tvrdý lockdown, vyšiel mu. Ďalšia tutovka mu už nevyšla.
MIROSLAV ČAPLOVIČ: Premiér Matovič v rozpätí niekoľkých dní zapríčinil veľký škandál vo vzťahoch s dvoma susednými štátmi. Dokázal to, čo nebol schopný urobiť ani Vladimír Mečiar.
Politické strany v koalícii sa zvyknú znesváriť až tak náramne, že sa im vládny „zlepenec“ rozpadne. V novších dejinách boli obdobia, keď nešlo o unikátny jav.
MIROSLAV ČAPLOVIČ: Pomoc potrebujú Bielorusi, ktorí zahodili apatiu a nabrali silu vzdorovať prezidentovi, ktorý má na rukách krv a vytiahol do boja o prežitie s vlastným národom.
IGOR DANIŠ: Druhá vlna je tu. Nemocnice možno zvládnu nápor chorých, ale keď začnú ľudia umierať vo väčšom meradle, čo potom? Zastavíme ekonomiku ako pred polrokom?
GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Mnohí chcú odvolať Matoviča. Šéf v ležérnych trampkách si to užíva. Toto nie je alternatíva, ktorá by ho mohla ohroziť.
IGOR DANIŠ: V nominačnom prejave Biden hovoril o konci doby temna a novej ére svetla. Skĺznutie do roviny detských rozprávok naznačuje, ako kritické to v USA musí byť.
IVAN DRÁBEK: Ak teraz cestuje premiér Peter Pellegrini opäť do Moskvy, a to nie štyri mesiace, ale iba tri dni pred voľbami, trápne sklamanie ho sotva môže minúť.
Podozrenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml. v roku 1995.
Dôvodom majú byť nezhody v strane Slovenská liga cez kandidátku ktorej sa chcel znovu vrátiť do politického života.
Expremiér Vladimír Mečiar sa už štyri roky súdi o pozemok v Dolnej Porube. Dôvodom sporu je cena.
Bývalý premiér sa stal predsedom hnutia. Rozhodol o tom snem.
Je to slovenský politický paradox. Už 25 rokov bojujú všetky tunajšie vlády za odstránenie korupcie.
IVAN HOFFMAN: Neviem prečo, ale akosi ma neprekvapilo, že sa Vladimír Mečiar chce vrátiť do politiky.
Bývalý trojnásobný predseda vlády Slovenskej republiky sa rozhodol vrátiť do vysokej politiky.