Vladimír Putin neotvára každú diaľnicu. Tá, ktorá rastie na anektovanom Kryme, má však aj politický rozmer.
Lukašenko a Putin potvrdili plány na ďalšie posilnenie rusko-bieloruského spojenectva a rozšírenie vzájomne výhodnej spolupráce vo všetkých oblastiach.
Použitá by však mala byť len v prípade, ak by sa situácia počas demonštrácií po kontroverzných bieloruských prezidentských voľbách vyhrotila.
Nie je tajomstvom, že projekt Kortež, ktorého výsledkom je limuzína ruského prezidenta Vladimira Putina, počíta aj s motocyklami.
Moskva pre istotu zvažuje, čo by sa dalo v Bielorusku dosiahnuť vojenskou silou,“ povedal pre Pravdu expert na Rusko Mark Galeotti.
Lukašenko sa v sobotu telefonicky spojil s ruským prezidentom Putinom, aby s ním prerokoval situáciu v Bielorusku.
Grigorij Rodčenkov - muž, ktorý odhalil štátom podporovanú dopingovú schému v ruskom športe.
Ide o dokument, ktorý počas výstavby železničnej infraštruktúry umožní meniť kategóriu pozemkov z lesných na pozemky s iným využitím.
Najnovšie prímerie v Donbase bolo dohodnuté 22. júla počas rokovania trojstrannej kontaktnej skupiny, ktoré sa konalo v režime videokonferencie.
Ruský prezident Putin to vyhlásil na prehliadke ruského vojenského námorníctva, na ktorej sú prezentované najlepšie ruské lode, jadrové ponorky a námorné letectvo.
kým sa najradšej rozpráva americký prezident Donald Trump v čase pandémie? Vyzerá to tak, že so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.
Popri teoretickom umožnení Putinovho nepretržitého vládnutia až do roku 2036, t.j. do svojich 83 rokov, však ústavné zmeny prinášajú celý rad ďalších opatrení.
MARIÁN REPA: Je viac ako isté, že Rusko po referende bude viac autokratickou krajinou, no ani zďaleka to neznamená, že občanom to prinesie aj viac prosperity.
Vyplýva to z čiastkových výsledkov zverejnených Ústrednou volebnou komisiou, podľa ktorých hlasovacie právo využilo 64,99 percenta voličov.
Rusi v referende rozhodujú o ústavných zmenách, ktoré by okrem iného umožnili vládnuť prezidentovi Putinovi do roku 2036.
Pol druha mesiaca po Dni víťazstva a v predvečer plebiscitu o ústavných zmenách sa Rusko dočkalo osláv svojho najväčšieho sviatku.
Protesty proti rasizmu, ktoré v súčasnosti prebiehajú v Spojených štátoch, sú podľa ruského prezidenta Vladimira Putina príznakom hlbokej krízy.
V Rusku sa začala séria sviatkov, ktorá prvého júla vyvrcholí všeľudovým odobrením ústavných zmien.
Viacerí ochrancovia ľudských práv v súvislosti s touto kauzou varovali pred návratom k praxi z čias Sovietskeho zväzu, keď komunistický režim zatváral svojich odporcov do psychiatrických liečební.
Kanada a Británia ako členovia G7 sa predtým vyjadrili, že s týmto návrhom nesúhlasia.