Vyriešil sa problém, ktorý v minulosti trápil hostí a nerobil dobré meno Vlkolíncu ani Ružomberku...
Medvedica bola pravdepodobne po zrážke, chýbali jej zuby.
Zišla by sa aj rekonštrukcia prístupovej cesty, trvalé riešenie toaliet, budovanie nových atrakcií, a tiež nové podujatia pre návštevníkov Vlkolínca.
Prezentáciou remesiel chceme ukázať tradície, ktoré v našom regióne pretrvávajú vďaka nadšencom, ktorí ich zachovajú aj pre budúce generácie.
Remeselníci počas deviatich víkendov v mesiacoch júl a august predstavia návštevníkom svoju prácu.
Na nadchádzajúci víkend (26. až 28. mája) majú špeciálnu akciu: zľavy na zapožičanie elektrických bicyklov, výhody v gastro prevádzkach aj pri ubytovaní.
Drevená zvonica, ikonická stavba Vlkolínca, je aj na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.
Chalani z hôr pochádzajú z Ružomberka, a tak sa v ďalšom videu rozhodli ukázať vám okolie svojho rodného mesta.
Čím je Slovensko svetové? Ktoré kultúrne pamiatky a prírodné unikáty sa dostali na zoznam UNESCO? Môžete si o nich prečítať každý pondelok.
Novinka s modrou fasádou sa stala miestom prezidentských volieb. S prenosnou urnou do nej prišli členovia volebnej komisie z okrsku Biely Potok.
Stačilo málo a Vlkolínec by tu už nebol. O vysťahovaní domácich bolo rozhodnuté. Nestalo sa.
Keď si Vlkolínec pripomína 25. výročie zápisu do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, sprístupnili tam informačné centrum s expozíciou.
Turisti sa v Dome UNESCO dozvedia všetko, čo akýmkoľvek spôsobom patrí k Vlkolíncu.
Denník Pravda prináša počas letných mesiacov seriál Poklady Slovenska. Priblíži v ňom všetky slovenské výnimočné historické skvosty zapísané do UNESCO.
V minulom roku ho navštívilo 59-tisíc turistov. Podľa ružomberskej radnice, ktorá osadu spravuje, zavítalo do Vlkolínca ďalších 15-tisíc ľudí bezplatne.
Vlkolínec počas letnej sezóny navštívilo takmer 30-tisíc turistov. Podľa ružomberskej radnice ide o rekordnú návštevnosť tejto osady.
Ružomberská radnica si od tohto kroku sľubuje zlepšenie propagácie tejto lokality. 70 % priestranstiev bude pokrytých wifi signálom najneskôr do marca.
Japonské turistické združenie vybralo 30 najčarovnejších európskych miest. V zozname nechýba ani slovenská podhorská osada.
Osadu čaká v budúcom roku najväčšia investícia v intraviláne. Ružomberská radnica, ktorá ju spravuje, začne s výstavbou Domu UNESCO a dostavbou reštaurácie.
Lepšie cesty, vyššie zárobky pre majiteľov penziónov, ale aj stratu súkromia. Obyvateľom obcí, v ktorých sú pamiatky svetového dedičstva UNESCO, ich zápis do zoznamu priniesol mnoho zmien.