Jedným z prvých zbraňových systémov, ktoré boli vyvinuté na základe skúseností z vojny na Ukrajine, je austrálsky Slinger určený na boj proti dronom. Ukrajina ich dostane 160.
Ukrajina dostane prvé tanky Abrams už v polovici septembra. Spolu s nimi Pentagon dodá aj kontroverznú muníciu.
Za trinásť týždňov od začiatku protiofenzívy stratili ukrajinské sily iba päť zo svojich 71 tankov Leopard 2. Ďalších desať bolo poškodených, no dajú sa opraviť.
Grécko hľadá prostredníka, skrz ktorého by pôvodne ruské systémy Tor a Osa presunulo na Ukrajinu. Mohlo by ísť o viac ako 200 mobilných odpaľovacích zariadení.
Ukrajina dostane desiatky stíhačiek F-16. Aké verzie to budú, aké budú ich schopnosti a na aké misie ich bude používať?
Ukrajinské letectvo zverejnilo prvý celkový záber na ex-slovenskú stíhačku MiG-29. Doteraz zverejnené fotografie zachytávali väčšinou len detaily lietadiel.
Ukrajina je tiež zákazníkom Pekingu, v jej prípade dovoz takýchto produktov prudko klesol.
Pentagon omylom nadhodnotil náklady na vojenskú pomoc Ukrajine až o 6,2 miliardy dolárov. Je viac ako dvojnásobok účtovnej chyby, akú USA doteraz predpokladali.
Celková výška americkej pomoci Ukrajine od začiatku funkčného obdobia prezidenta Joea Bidena presiahne 15 miliárd dolárov.
Z približne trojmiliardového balíka sa bude financovať výcvik a vybavenie pre ukrajinské sily na ďalšie roky.
Senát USA schválil vojenskú pomoc Ukrajine formou pôžičky a prenájmu. Prvýkrát od druhej svetovej vojny. Pred vyše 80 rokmi Američania takto materiálne podporili Spojencov vrátane ZSSR.
Rusko uviedlo, že dodanie protitankových striel typu Javelin len ďalej destabilizuje situáciu nabádaním k použitiu sily.
Americké ministerstvo obrany oznámilo, že poskytne Kyjevu 250 miliónov dolárov na posilnenie kapacít v oblasti obrany, námorného a leteckého prieskumu a komunikačných technológií.
USA a Izrael podpísali dohodu o americkej vojenskej pomoci židovskému štátu. Washington poskytne Izraelu počas desiatich rokov celkom 38 miliárd dolárov.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová odmietla údajnú žiadosť USA o zintenzívnenie vojenskej pomoci v boji proti extrémistickej organizácii Islamský štát.
Boj proti radikálnej skupine Islamský štát bude jednou z hlavných tém rokovania medzi irackým premiérom Hajdarom al-Abádím a americkým prezidentom Barackom Obamom.
Barack Obama bol najskôr proti, teraz už však mení názor. Vzhľadom na posilňovanie separatistov uvažuje o americkej pomoci vo výzbroji.
Litva sa zaviazala pomôcť Ukrajine vojensky. V pláne sú dodávky zbraní i výcvik vojakov. Litovská prezidentka nekonkretizovala, o aké zbrane konkrétne ide.
Americký prezident Barack Obama v stredu odmietol možnosť ďalšej vojenskej pomoci pre Ukrajinu vládnym silám proti proruským povstalcom na východe krajiny.