Arménsko a USA spúšťajú vojenské cvičenie Eagle Partner 2024 zamerané na mierové misie a stabilizačné úlohy.
Nemecké vzdušné sily cvičili na Aljaške s raketometmi HIMARS v rámci vojenského cvičenia Arctic Defender.
Rozhodla o tom vláda, ktorá odobrila aj prechod cez slovenské územie pre ozbrojené sily členských krajín NATO.
NATO v súčasnosti organizuje vojenské cvičenia Steadfast Defender, ktoré sú najrozsiahlejšie od manévrov Reforger z roku 1988 počas studenej vojny.
Trojdňové cvičenia majú za cieľ vycvičiť vojakov územnej obrany, ako brániť dve jednotlivé oblasti a čo robiť v prípade vyhlásenia stanného práva.
Cieľom cvičení je pripraviť arménske sily na účasť v medzinárodných mierových misiách.
Napätie sa opäť rozhorelo minulý týždeň po tom, ako si Čína nárokovala územie, ktoré podľa indických úradov spadá pod správu Indie - vrátane miesta, o ktoré sa v roku 2020 bojovalo.
Podľa neoficiálnych zistení poľského rádia RMF FM Američania cvičili na neďalekom cvičisku.
Tieto dni prebieha jedno z najväčších juhokórejsko-amerických vojenských cvičení svojho druhu, pri ktorom simulujú odrazenie armády KĽDR.
K hlbšej spolupráci Číny a Singapuru prichádza v čase zvýšeného napätia v oblasti Juhočínskeho mora.
Spojené štáty, Južná Kórea a Japonsko začali spoločné vojenské cvičenia vo vodách neďaleko Kórejského polostrova. Ide o reakciu na hrozbu zo strany KĽDR.
Manévre majú ešte viac posilniť spoluprácu krajín vo vzduchu, na súši, na mori, vo vesmíre či v oblasti kybernetickej bezpečnosti.
Pchjongjang reaguje na všetky spoločné americko-juhokórejské cvičenia nahnevane a označuje ich za prípravu na inváziu do Severnej Kórey.
Spoločné manévre Ruska a Bieloruska sa začali 10. februára na juhu Bieloruska a mali trvať desať dní.
Manévre majú overiť pripravenosť ruských vojenských jednotiek na boj.
Do manévrov sa zapojí viac ako 140 vojnových lodí a podporných plavidiel, vyše 60 lietadiel, tisíc kusov vojenskej techniky a približne 10-tisíc vojakov.
KĽDR považuje takéto cvičenia za prípravu invázie, čo Washington a Soul opakovanie popierajú.
Aliancia takto reagovala na kritiku velenia ruskej armády, ktoré obvinilo USA a ich spojencov z NATO z vykonávania „provokatívnych“ vojenských cvičení v blízkosti hraníc Ruska.
Tlačová kancelária Severoatlantickej aliancie vo vyhlásení uviedla, že NATO a Srbsko "sú partnermi a rešpektujeme právo Srbska robiť suverénne rozhodnutia o cvičeniach na svojom území".
Ruské ozbrojené sily simulovali uskutočňovanie úloh v ozbrojenom konflikte a v jadrovej vojne, pričom využívali „jadrové zbrane s vysokou presnosťou, ako aj zbrane založené na nových fyzikálnych princípoch.