Obvinený mal sľubovať voličom v prípade zvolenia vo voľbách vyplatenie 50 eur.
V prípade ide o zabezpečovanie hlasov rómskych voličov v blížiacich sa voľbách. Polícia nekonkretizovala, v ktorej obci mali byť hlasy kupované.
Išlo o 3 000 eur za 1 800 hlasov s tým, že ak dostane viac peňazí, bude viac hlasov.
Najvyšší súd ako súd odvolací na verejnom zasadnutí dňa 20. marca 2018 uznesením zamietol odvolania obžalovaných Miroslava M. a Mateja K. ako nedôvodné.
Traja obvinení ponúkali rómske hlasy pre kandidátov na poslancov VÚC v Žilinskom a jeden v Prešovskom kraji.
Predseda OĽaNO Igor Matovič a bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák sa rozhodli podať trestné oznámenie pre údajnú volebnú korupciu v Rakúsoch.
Polícia preveruje podozrenie z kupovania hlasov Rómov počas parlamentných volieb, ktoré sa konali minulú sobotu.
Tisícky mužov zákona vyšli do ulíc, aby dohliadali na pokojný priebeh volieb. Viac pozornosti však nasmerujú na východné a stredné Slovensko.
Národná kriminálna agentúra (NaKA) dostala do piatka osem podaní týkajúcich sa možného trestného činu volebnej korupcie.
Ak sa hľadajú korene súčasnej slovenskej skorumpovanosti, treba „kopať“ podstatne hlbšie a neuspokojiť sa len s minulým storočím.
Za kupovanie hlasov vo voľbách hrozí väzenie na jeden až päť rokov. Trestný čin volebnej korupcie je v Trestnom zákone od septembra 2011.
Viac ako 500 poslancov miestneho zastupiteľstva v čínskej provincii Chu-nan odstúpilo po tom, ako sa prevalil škandál s manipulovaním volebných lístkov.
Polícia obvinila z volebnej korupcie muža, ktorý sľúbil viacerým ľuďom zľavové kupóny a tabak za to, že budú hlasovať za niektorých kandidátov.