V materskej škole sa vyskytla voš detská. Oznam, ktorý si na nástenke v škôlke nechce prečítať žiadny rodič. Ako sa týchto malých potvoriek zbavíte?
Tieto malé parazity sa veľmi rýchlo šíria v kolektíve malých detí,
Čo by mala obsahovať zdravá desiata? Aké návyky by malo dieťa mať pri vstupe do školy? A aká je najlepšia prevencia proti všiam?
Vši - problém, ktorí najčastejšie ohrozuje deti v kolektívoch, môžete eliminovať konkrétnymi opatreniami.
Zavšivavenosť alebo pedikulóza je parazitárne ochorenie prenosné z človeka na človeka.
Najúčinnejšia prevencia proti všiam je striktné dodržiavanie zásad osobnej hygieny.
Jediným účinným opatrením na zamedzenie prenosu vší je včasné a dôkladné ošetrenie vlasov dezinsekčným prostriedkom.
Zavšivenie, odborne nazývané pedikulóza, sa v posledných rokoch vyskytuje čoraz častejšie.
Voš detská žije najčastejšie vo vlasoch mladších detí, obyčajne vo veku 5 až 11 rokov, čo spôsobuje najmä ich bližší fyzický kontakt, napríklad pri hrách alebo výmene čiapok.
Kto si rád cvaká selfinky s kamarátmi či inými ľuďmi "hlava pri hlave", koleduje si podľa ruskej zdravotníckej organizácie o vši.
Kto má doma škôlkara či školáka, mal by byť od opätovného nástupu dieťaťa do kolektívu v strehu. Zavšivavenie, pedikulóza, je oficiálna diagnóza...
Je koniec leta a vy chystáte svojho školáčika do školy? Obávate sa však, že mu v kolektíve hrozí zavšivavenie?
Za ochorenie sa považuje nález živých vší. Čo najskôr aplikujte prípravok proti všiam presne podľa návodu a v určenom čase tento proces zopakujte.
Zbaviť sa vši detskej, ktorá sa nasťahovala do vlasov celej rodiny, nemusí byť vôbec jednoduché. Najmä v prípade, ak ju dieťa opakovane nosí domov z kolektívu.