V predchádzajúcich rozhovoroch Erdogan naznačil, že výnimočný stav prehodnotí a že by mohol byť zrušený. Teraz však prvýkrát uviedol, že ho zruší.
Poslanci Európskeho parlamentu vo štvrtok odsúdili vojenské útoky Turecka v kurdskej oblasti na severe Sýrie.
Podľa odporcov zákona vláda v podstate legalizovala permanentný výnimočný stav.
Podpísaním zákona sa vo Francúzsku skončil takmer dva roky trvajúci výnimočný stav.
Výnimočný stav v krajine platí od vlaňajšieho pokusu o vojenský prevrat, v Turecku odvtedy zatkli zhruba 50 tisíc ľudí.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron chce požiadať parlament, aby platnosť výnimočného stavu v krajine predĺžil do 1. novembra 2017.
Turecký parlament schválil trojmesačné predĺženie výnimočného stavu, ktorý bol v krajine zavedený po prekazenom pokuse o prevrat z vlaňajšieho 15. júla.
Horná komora francúzskeho parlamentu schválila ďalšie predĺženie výnimočného stavu v krajine, a to až do júla budúceho roku.
Poslanci Národného zhromaždenia, dolnej komory francúzskeho parlamentu, schválili ďalšie predĺženie výnimočného stavu až do 15. júla 2017.
Francúzska vláda požiada parlament o ďalšie predĺženie výnimočného stavu. ten súčasný by sa mal skončiť v januári budúceho roka.
Francúzsky premiér Manuel Valls vyhlásil, že výnimočný stav vo Francúzsku bude v januári budúceho roku "nepochybne predĺžený" o niekoľko ďalších mesiacov.
O ďalšie tri mesiace predĺžila turecká vláda výnimočný stav, ktorý v Turecku platí od zmareného pokusu o štátny prevrat z 15. júla.
Erdogan naznačil, že pôvodne trojmesačný výnimočný stav vyhlásený po zmarenom pokuse o prevrat z 15. júla by mohol byť predĺžený aj na viac ako rok.
Tisíce Turkov vyšli do ulíc Istanbulu, aby vyjadrili svoju podporu demokracii, v mnohých prípadoch však aj odmietavý postoj k výnimočnému stavu.
Sprísnené pohraničné kontroly, ktoré Francúzsko uplatňuje v rámci výnimočného stavu, výrazne spomaľujú dopravu cez Lamanšský prieliv v čase letnej sezóny.
Turci zadržali synovca duchovného Gülena, ktorého prezident Erdogan označuje za strojcu pokusu o prevrat. Ten zároveň podpísal prvý dekrét v čase výnimočného stavu.
PETER JAVŮREK: Už vyhlásenie o pozastavení platnosti Európskej konvencie ľudských práv v Turecku ukázalo, akým smerom sa veci budú uberať.
Obe komory francúzskeho parlamentu definitívne schválili štvrté predĺženie výnimočného stavu, tentokrát o pol roka, teda do januára 2017.
V Turecku začal platiť trojmesačný výnimočný stav, ktorý po pokuse o puč vyhlásil prezident Erdogan. Ankara zároveň dočasne odstúpi od dohovoru o ľudských právach.
Viac ako pätinu vládnutia prezidenta Françoisa Hollanda poznačia mimoriadne bezpečnostné opatrenia, ktoré trvajú od novembrových teroristických útokov v Paríži.