Čo zistil časopis d-Test? Na druhom mieste v rebríčku sa ocitol slovenský slnečnicový olej.
Ktorému oleju sa hovorí "kefa na cievy"?
Možno ste sa stretli už s názvom múky Manitoba. Je to múka, bez ktorej si Taliani nevedia predstaviť pečenie. Paradoxne, pšenica, z ktorej sa robí, má severoamerické korene.
Hľuzy feniklu sa už dosť často objavujú v oddeleniach ovocia a zeleniny, ale na čo sú vhodné?
Podľa Americkej asociácie srdcových chorôb sa pravidelná konzumácia bravčového mäsa podpisuje pod zvýšenú hladinu cholesterolu v krvi.
Ružičkový kel je úžasná zelenina, ktorá dodá nielen polievkam skvelú chuť. Tak ako ho niekto zbožňuje, tak ho mnohí nemajú radi.
Nezískali by veru titul Miss zelenina, neohúrili by svojím tvarom, farbou či vôňou. A predsa si bez nich nevieme našu kuchyňu ani predstaviť.
Karfiol patrí na slovenský stôl. Je obľúbený nielen u dospelých, ale získal si veľkú popularitu aj u detí. A prospieva zdraviu.
Čierny koreň možno konzumovať v surovom stave, ale častejšie je jeho tepelné spracovanie.
Vyprážané jedlá. Kto by si ich z času na čas nedoprial? Nie sú síce tou najzdravšou, ale za to pravidelnou súčasťou stravovania väčšiny našich domácností.
Zemiakové lupienky, vyprážané hranolky, toast a káva. Patria na prvé stupienky rebríčka Európskej komisie, ktorý poukazuje na výskyt nebezpečnej rakovinovej látky.
Repkový olej u nás nie je dostatočne ocenený. Mnohí ho stále považujú za výrobok nízkej kvality, v minulosti sa ním aj svietilo. Dnes je to jeden z najhodnotnejších domácich olejov.
Pri príprave rezňov môžete experimentovať a pripravovať ich na rôzne spôsoby.
Vyprážaný rezeň, karfiol, syr. Jedlá, ktoré sú obľúbené a napriek tomu, že lekári ich konzumovať neodporúčajú, vzdať sa ich nechceme.
Neprajú zdraviu, kráse, dlhovekosti, vedia len obratne pohladiť chuťové bunky. Pár minúť rozkoše na jazyku znamená, že vaše telo zásobíte toxínmi.