Vo Francúzsku sa znižuje priemerný vek ľudí, ktorí menia svoj vzhľad pomocou estetických zákrokov alebo plastickej chirurgie.
Ďalšia generácia pokročilých génových terapií vyvoláva závažné lekárske a etické otázky, varovala skupina popredných svetových expertov.
Pôrodná trauma nie je jedinou príčinou duševnej nepohody rodičiek. Nový výskum poukázal na zabudnuté vplyvy.
Nová štúdia zistila, že zlé sny v detstve sú spojené s vyšším rizikom demencie a Parkinsonovej choroby v dospelosti.
Vlečie sa a znepríjemňuje život. Od dlhotrvajúcej bolesti si môžete uľaviť. Aspoň v hlave.
Či už ide o starostlivosť o deti, operovanie pacienta alebo varenie nedeľnej večere, existuje mnoho príležitostí, kedy by sa hodil pár rúk navyše. Vedci teraz tvrdia, že takéto vylepšenie ľudí je na obzore.
Japonským vedcom sa podarilo v laboratóriu odchovať zdravé myšie mláďatá, ktoré majú geneticky dvoch biologických otcov a žiadnu biologickú matku.
Človek nemusí byť bežec alebo sa aktívne venovať nejakému športu, aby mohol pocítiť pozitívne dopady pravidelného pohybu. Dostačujúca by mohla byť aj rýchla každodenná prechádzka.
Vedecká štúdia naznačuje, že fyzicky náročnejšie profesie robia mužov "mužnejšími".
V roku 2035 môže 51 percent obyvateľov sveta mať nadváhu či obezitu, pokiaľ krajiny nezlepšia prevenciu alebo liečbu a súčasné trendy budú pokračovať.
Zvieratá si adoptujú zástupcov iného druhu len celkom výnimočne, najčastejšie, keď ich k tomu nejako prinúti človek. Vedci teraz ale zaznamenali pozoruhodný príbeh, ku ktorému došlo pod morskou hladinou.
Vedci z Kolumbijskej univerzity v USA zistili, že päťminútová chôdza každú polhodinu je najlepším liekom proti následkom sedavého životného štýlu.
Jedným z trendov, ktorými v súčasnosti žijú sociálne siete, sú celebrity aj ostatní ľudia, ktorí sa ponárajú do ľadovej vody alebo kúpu vo vani naplnenej kockami ľadu.
Platesám, jednému z najdôležitejších druhov rýb na rybolov v južnej časti Severného mora, sa výnimočne darí vo vodách, kde fungujú parky s veternými turbínami.
U morských vtákov bolo zistené nové ochorenie spôsobené výlučne plastmi.
Jaskyňa Mandrin v južnom Francúzsku poskytla dôkazy, že prví ľudia používali luky a šípy v Európe už v období asi pred 54 000 rokmi.
Nelichotivé poznámky na adresu ľudí, ktorí v zime majú problém vyliezť z postele, podľa vedcov možno nie sú na mieste.
Niektoré toalety majú zariadenia, ktoré mužom zakaždým, keď pred močením zdvihnú wc dosku, pripomenú, nech si sadnú.
Štvorročné a päťročné deti nie sú ochotné prejavovať súcit a pomôcť iným, ak hrozí, že by prišli o prisľúbenú odmenu.
Dôkazov o vydarených chirurgických zákrokoch z doby stredoveku veľa nemáme. Vedci teraz jeden taký našli, nie sú však zatiaľ schopní ho vysvetliť.