U morských vtákov bolo zistené nové ochorenie spôsobené výlučne plastmi.
Jaskyňa Mandrin v južnom Francúzsku poskytla dôkazy, že prví ľudia používali luky a šípy v Európe už v období asi pred 54 000 rokmi.
Nelichotivé poznámky na adresu ľudí, ktorí v zime majú problém vyliezť z postele, podľa vedcov možno nie sú na mieste.
Niektoré toalety majú zariadenia, ktoré mužom zakaždým, keď pred močením zdvihnú wc dosku, pripomenú, nech si sadnú.
Štvorročné a päťročné deti nie sú ochotné prejavovať súcit a pomôcť iným, ak hrozí, že by prišli o prisľúbenú odmenu.
Dôkazov o vydarených chirurgických zákrokoch z doby stredoveku veľa nemáme. Vedci teraz jeden taký našli, nie sú však zatiaľ schopní ho vysvetliť.
Jednoduchý krvný test, ktorý umožní posúdiť účinnosť liečby rakoviny alebo odhalí nádor v tele vo veľmi ranom štádiu.
Dostanú sa na miesta, kam nemôže žiadna iná technika, sú totiž malé ako vírusy. Zvládnu operáciu oka, vyčistiť vodu a vedci ich pripravujú na liečbu rakoviny.
Zistiť, či sa mačky hrajú, bijú alebo niečo medzi tým, bolo cieľom výskumu slovenskej vedkyne zameraného na spoločenské správanie sa mačiek.
Larvy trilobitov zohrali zásadnú úlohu ako potrava pre niektoré morské živočíchy.
Konzumácia aspoň dvoch porcií tučných rýb týždenne je spojená s nižším rizikom chronického ochorenia obličiek a pomalším poklesom funkcie tohto orgánu.
Dlhovekosť starorímskych stavieb spočíva v špecifickom spôsobe výroby betónu a malty.
Takmer štvrtina mladých mužov vo Francúzsku sa domnieva, že musia byť občas násilní, aby si získali rešpekt. Vyplýva to zo záverov štúdie, ktorá bola vypracovaná pre francúzsku vládu.
Zdravie srdca i mozgu pod kontrolou. Vedci presviedčajú, že pokiaľ sa dokážeme čo už len na jediný mesiac vzdať sladkých jedál a nápojov, môžeme očakávať pozitívne zmeny na našom zdraví.
Geneticky modifikované baktérie by mohli byť použité na liečbu ťažko liečiteľných chorôb.
Volá sa Blastocrithidia nonstop a je to parazit. Pre vedeckú obec je úplne nový a zároveň veľmi unikátny. Prečo je ale jeho objav taký mimoriadny?
Vedci z Filozofickej fakulty univerzity Palackého (FF UP) v Olomouci vyvinuli technológiu, ktorá umožňuje automatické profilovanie osôb.
Skleníkové plyny sú nechceným produktom priemyselnej činnosti a vedú k otepľovaniu planéty. Čo keby sa ale dali efektívne zachytiť a využiť?
Vedci zistili, že mravce dokážu z moču vyčuchať prítomnosť rakovinového ochorenia.
Ľudská túžba podať pomocnú ruku sa vzťahuje aj na zvieratá, a to už od prvých rokov života človeka.