Jazykové študijné pobyty sú medzi Slovákmi čoraz populárnejšie. Ponúkajú príležitosť zlepšiť sa v jazyku, naučiť sa hospodáriť s peniazmi a poznávať kultúry.
Snaha čínskych študentiek nestratiť za žiadnu cenu pred spoločnosťou svoju tvár kladie veľké nároky aj na slovenského lektora Mariána Macha.
Absolventi stredných škôl, ktorí v práve prebiehajúcich prijímacích pohovoroch na vysoké školy neuspejú, by nemali nasledujúce mesiace premrhať.
Na trhu práce sa ocitli absolventi vysokých škôl, ktorí vyhľadávajú pozvania na pracovné pohovory. Situácia na trhu im praje a záujem o nich stúpa.
Aký je skutočný stav slovenského školstva? Miera deformácie vysokoškolského prostredia je taká vysoká, že ho už mnohí kolegovia pokladajú za nezreformovateľné.
Opäť v problémoch. Bratislavská súkromná vysoká škola Akadémia médií tvrdí, že jej budúcnosť je ohrozená kvôli neštandardnému prístupu Akreditačnej komisie.
Blamáž alebo zneužitie akademickej pôdy? Škola, ktorá má šíriť humanizmus a vzdelanosť, pozvala na slávnostnú akciu poslancov Kotlebovej extrémistickej strany.
SINDY LOJKÓOVÁ: Vyštudovaní, vzdelaní, ale aj tak bez práce. Na Slovensku bežná vec.
Pri určení povinnosti hradiť školné na verejných a štátnych vysokých školách sú dôležité tri faktory: forma štúdia, jazyk a celková doba štúdia.
Štyria zamestnávatelia odpovedajú na štyri otázky o uplatniteľnosti a očakávaniach absolventov vysokých škôl.
Priemerný očakávaný plat absolventov vysokých škôl uvádzaný v ich životopisoch, keď vstupujú na trh práce, je 935 eur mesačne.
Vývoj pracovného trhu na Slovensku je pre mladých ľudí hľadajúcich si prácu priaznivý.
Nedostatkov pri podávaní prihlášok na vysoké školy môže byť viacero. Vybrali sme päť najčastejších. Vyhnite sa im a ušetríte si nielen čas, ale aj nervy a peniaze.
Vstupnou bránou na vysokú školu či univerzitu je podanie prihlášky. Môžete ju podať aj elektronicky a ušetriť si tak cestu na poštu.
Čo všetko by ste mali vedieť predtým, ako si vyberiete pre vás tú správnu vysokú školu? Dôležité sú nielen odbor štúdia a forma, ale aj poloha školy či mimoškolské aktivity.
Právo, matematika či manažment? Doma či v zahraničí? Viac ako 41-tisíc tohtoročných maturantov čaká dôležité rozhodnutie - kam poslať prihlášku na vysokú školu.
Špeciálna príloha Kam na vysokú školu už 20. 1. 2017 v denníku Pravda
ŠTEFAN TOMA: Profesor Emil Višňovský sa vo svojom článku zamýšľal nad tým, čo sa za titulmi docent a profesor skrýva a ako terajší systém reformovať.
Najviac stredoškolákov láka štúdium ekonomických odborov. Toto smerovanie preferuje 18 percent z nich.
Študenti dvoch slovenských univerzít môžu už počas prebiehajúceho zimného semestra rozšíriť svoje vedomosti aj o základy práce s ekonomickými softvérmi SAP.