Zapojenie škôl do digitálneho vzdelávania na diaľku pozitívne ovplyvnilo aj IT zručnosti žiakov.
V medzinárodnom finálovom kole sa Slovákom podarilo skončiť v top trojke najlepších nápadov roka 2020.
Študenti si môžu preveriť možnosti na získanie finančnej injekcie od štátu.
Hľadajú sa študenti VŠ s netradičnými nápadmi, ako zlepšiť klímu, vzdelávanie, ekológiu. Viete, ako zlepšiť procesy, ktoré sú zabehnuté a nefungujú?
Z úspešných študentov sú úspešní športovci a funguje to aj naopak.
Niekedy len titul nestačí. Personalisti často hľadajú kandidátov s certifikátmi a aktivitami, ktoré neboli súčasťou štúdia na univerzite.
Zamestnanci s univerzitným vzdelaním druhého stupňa majú výrazne lepšie platy ako pracovníci s maturitou.
Ocenené diplomové práce majú významný vplyv aj na súčasnú situáciu a reflektujú tak na aktuálny stav spoločnosti.
Superuniverzita prepojí deväť VŠ v Európe.
Stane sa tak v prípade odchodu tejto krajiny z EÚ bez dohody, čiže pri tzv. tvrdom brexite, ktorý presadzuje súčasný britský premiér Boris Johnson.
Vysokoškoláci majú možnosť zúčastniť sa zaujímavého projektu a súťaže, ktoré im umožnia aj zahraničnú cestu do Bruselu či New Yorku.
Stredoškoláci si môžu vyskúšať jeden deň v koži vysokoškoláka.
Vysoká škola nie je prechádzka ružovou záhradou, ale nemusí to byť úplná katastrofa. Ako si z nej odniesť čo najlepšie spomienky a zážitky?
Študenti môžu získať štipendium na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov. Následne sa zaviažu pracovať tri roky po ukončení štúdia v štátnej správe.
Študenti, ktorí sa zaujímajú o politické dianie, môžu využiť stáž v Kancelárii NR SR.
Ľudia, ktorí vyštudovali vysokú školu, reagujú častejšie na ponuky, ktoré sú vhodné pre ľudí s nižším vzdelaním. Vyplýva to z analýzy pracovného portálu Profesia.sk.
Vo veku 18 až 35 rokov si ľudia dokážu dať bokom na bývanie v priemere 133 eur. Práve vysokoškoláci si odložia v priemere 132 eur.
Pri hľadaní si tých správnych študijných návykoch vám môže pomôcť tento článok.
Niektorí študenti odkladajú výber vysokej školy na poslednú chvíľu. Pomôcť im však môžu aj podporné podujatia, vďaka ktorým si môžu urobiť lepší obraz o konkrétnej vysokej škole.
Prváci alebo uchádzači o štúdium na vysokých školách sa často stretávajú s novými pojmami. Vysvetľujeme preto, aké sú formy štúdia, kto je dekan a rektor, alebo čo je zápočet.