Domáce bylinkové maslo vie dodať šmrnc akémukoľvek pečenému či grilovanému mäsu a je jedno, či je to poriadny kus hovädzieho steaku, alebo diétna ryba.
Veľkonočné sviatky sú spolu s Vianocami obdobím, keď sa v rodinách opulentne je a pije. Trávenie aj váha dostávajú zabrať - ale nemusí to byť tak.
Keď to preženiete večer s alkoholom, ráno vás síce čakajú výčitky, ale tie nič nevyriešia. Je potrebné aplikovať telu prvú pomoc.
Starnutiu nie je možné zabrániť, ale je možné eliminovať jeho vplyv na váš zjav. Rozhodujúca je strava.
S instantnou alebo inou polievkou sa nedá vôbec porovnať. Poctivý, domácky vyrobený vývar prináša viacero benefitov najmä pre ľudí vo vyššom veku.
Vajcia sa pri pečení koláčov nahradzujú ťažko, ale nie je to nemožné. V kysnutom, krehkom či trenom ceste sa jedno alebo dve vajcia nahradiť dajú.
Ak potrebujete pri varení zeleninový vývar, najrýchlejšie ho možno, samozrejme, pripraviť, ak vo vode rozpustíte kocku bujónu. Vždy je ale lepšie urobiť si vlastný vývar.
Ak chcete, aby bol hovädzí vývar silný, treba vložiť mäso do studenej vody. Tak sa dostane z neho do vody najviac šťavy.
Účinky chutného mäsového bujónu ocenia ženy po celom svete. Kostný vývar totiž pri pravidelnej konzumácii sľubuje podporu zdravej pokožky, kĺbov a dokáže ešte čosi navyše.
S prichádzajúcimi chladnejšími dňami a sychravými počasím sa u ľudí zvyšuje riziko prechladnutia, angíny či chrípky. Ako prevencia môže poslúžiť vývar.
Najsilnejší a najaromatickejší vývar získame varením predného hovädzieho mäsa. Mäso by nemalo byť priveľmi mastné, aby vývar nezískal nepríjemnú chuť.
Pošírovanie znamená, že sa niečo varí bez toho, aby to vrelo. K vareniu teda dochádza pod bodom varu, tekutina iba občas „zabublá“.
Všeobecne platí, že základom menu, ktoré chystáme na posedenie s priateľmi, by mali byť sezónne potraviny. Sú lacnejšie, dostupnejšie a lepšie chutia.
Ešte stále je sezóna chutnej cukety, s ktorou sa dajú vymýšľať vynikajúce a rýchle recepty. Tu je jeden z nich!
Ak chceme pripraviť jemnú omáčku, pomôžeme si žĺtkom, po pridaní ktorého sa už omáčka nesmie variť.
Svojou chuťou, vôňou, vzhľadom a zložením surovín by mala polievka harmonicky dopĺňať ostatné jedlá, podporovať chuť do jedla a prípadne i trávenie.
Ak chceme dosiahnuť, aby bola polievka dokonale číra, stačí, keď dáme na hrniec cedidlo, vložíme doň plátno a polievku precedíme.
O vývare sa hovorí, že je nevyhnutným fundamentom dobrej kuchyne. A napríklad Francúzi označujú vývar slovami „le fond“ – teda základ.
Bolesti hlavy, únava, nervozita a depresie. Tieto stavy nás dokážu potrápiť po bujarej noci. Okrem tradičného vývaru pomôžu na vyplavenie alkoholu aj iné triky.
V boji proti prechladnutiu alebo chrípke vyskúšajte domácu medicínu. Skôr než siahnete po drahých liekoch, doprajte si dúšok zdravia v podobe lahodného vývaru.