Zraniteľnosť BlueKeep ohrozuje staršie Windowsy. Situácia je tak vážna, že Microsoft vydal záplaty aj pre roky nepodporované systémy.
Spojené štáty majú údajne viacero dôkazov, ktoré potvrdzujú, že za najničivejším ransomvérom sa ukrýva Severná Kórea.
Škodlivé počítačové programy sa v posledných rokoch stávajú vážnou bezpečnostnou hrozbou. Na bezpečnostné incidenty v kyberpriestore sa pripravuje aj Slovensko.
Federálna sudkyňa v americkom Las Vegas v piatok stanovila kauciu pre zadržaného britského počítačového experta na 30-tisíc dolárov (25 300 eur).
Hacker, ktorému sa v máji podarilo zastaviť masové šírenie počítačového vírusu WannaCry, bol zatknutý, je podozrivý z vytvorenia iného škodlivého programu.
Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.
Kvôli vydieračskému malvéru musela elektráren v Černobyle zmeniť monitorovanie radiácie z automatického na manuálne.
EternalRocks je podľa odborníkov ešte väčšou hrozbou ako ransomvér WannaCry, ktorý ochromil státisíce počítačov po celom svete.
Ransomvér sa útočníkom osvedčil. Využívať ho budú oveľa častejšie a vo väčšom rozsahu. WannaCry mal aj agresívnejšieho predchodcu.
Hľadajú sa výpalníci. Nie však veľkí chlapi s bejzbalkami, ale hackeri, ktorí majú na svedomí najväčší vydieračský útok na počítače.
Americký magazín Wired píše, že strojcovia škodlivého softvéru WannaCry sa dopustili amaterizmu.
Stopy počítačového programu WannaCry, po ktorého autoroch pátrajú experti z desiatok krajín sveta, možno vedú do komunistickej Severnej Kórey.
Bezpečnostní experti našli niekoľko indícií, ktoré nahrávajú teórii, že rozsiahly kybernetický útok môže mať na svedomí Severná Kórea.
Prinášame vám štyri tipy ako nestať obeťou kybernetických útokov a ako minimalizovať prípadné škody.