Sociálne siete Facebook, Instagram, ako aj aplikácie Messenger či WhatsApp postihli v piatok večer opäť niekoľkohodinové výpadky.
Je to podobné, ako keby ste z dátového centra vytrhli všetky káble naraz a odpojili ho tak od internetu, vysvetľuje firma Cloudflare.
Najväčší výpadok v histórii Facebooku stál Marka Zuckerberga miliardy dolárov.
Technické problémy hlásili používatelia v mnohých krajinách. Facebook problém popísal ako "chybnú zmenu konfigurácie".
Facebook musí za porušenia pravidiel GDPR v službe WhatsApp zaplatiť rekordnú pokutu vo výške 225 miliónov dolárov.
Odosielateľ bude môcť posielať fotky a videá, ktoré sa po prezretí automaticky zmažú. To so sebou prináša aj mnohé riziká.
Európska spotrebiteľská organizácia v sťažnosti podanej Európskej komisii tvrdí, že aplikácia WhatsApp vyvíja neférový nátlak na používateľov.
K nepopulárnemu kroku sa schyľovalo dlhšiu dobu. Nové podmienky používania služby WhatsApp začali platiť od soboty 15. mája 2021.
Stačí, ak útočník pozná vaše telefónne číslo a na diaľku dokáže deaktivovať prístup k účtu. Účet môže dokonca aj zrušiť, ak o to požiada prevádzkovateľa služby.
Protesty užívateľov a ich masový odchod na iné platformy Facebook neobmäkčili. Firma presadila kontroverznú zmenu podmienok v službe WhatsApp.
Zadanie platby cez niekoľko klikov. A netreba prepisovať číslo účtu. Reč je o novej bankovej aplikácii Payme.
WhatsApp bude s Facebookom zdieľať dáta o svojich používateľoch. Novým podmienkam používania služby sa však vyhnú obyvatelia EÚ.
Prvého januára skončí podpora aplikácie WhatsApp na niektorých starších smartfónoch. Četovacia aplikácia nebude fungovať na mobiloch so starou verziou iOS a Androidu.
Znevýhodnené budú konkrétne všetky telefóny bežiace na Androide staršom ako 4.0.3. a tiež iPhone so softvérom starším ako iOS 9,
USA chcú, aby sa Facebook zbavil služieb Instagarm a WhatsApp.
Caruanová-Galiziová sa ako novinárka venovala korupcii v tamojšej vláde.
WhatsApp spustil platobnú bránu zatiaľ v Brazílii. Cez aplikáciu si môžu užívatelia posielať peniaze, aj platiť za drobný tovar.
Kvôli šíreniu falošných správ v súvislosti s koronavírusom WhatsApp dočasne obmedzí počet správ, ktoré môžu užívatelia preposielať.
Ak používate starší iPhone alebo mobil so zastaralým Androidom, od prvého februára vám už nefunguje aplikácia WhatsApp.
„Predstavitelia OSN prestali používať WhatsApp na účely komunikácie, pretože je nebezpečný a náchylný na hackerský útok,“ uviedol hovorca OSN minulý štvrtok.