Na serveri Wikileaks sa pred prezidentskými voľbami v USA objavili dokumenty, ktoré unikli po hackerských útokoch na servery Demokratickej strany.
Lenín Moreno nazval zakladateľa spoločnosti WikiLeaks Juliana Assangea hakerom.
Švédska prokuratúra zastavuje predbežné vyšetrovanie zakladateľa servera WikiLeaks Juliana Assangea v prípade znásilnenia, ktorého sa údajne dopustil v roku 2010.
Po siedmich rokoch strávených vo väzení prepustili dnes na slobodu americkú vojačku Chelseu Manningovú, ktorá bola odsúdená na 35 rokov väzenia za poskytnutie tajných dokumentov platforme WikiLeaks. Informovala o tom BBC.
Agentúra NSA mala prístup k medzibankovému systému SWIFT, ktorý jej umožňoval sledovať a rušiť bankové prevody po celom svete.
Šéf CIA Mike Pompeo označil server Wikileaks za neštátnu nepriateľskú spravodajskú agentúru, ktorú často podporujú krajiny ako je Rusko.
WikiLeaks vie oveľa viac o údajných špionážnych praktikách CIA. IT firmám ponúka pomoc pri zabezpečení ich produktov.
FBI oznámila, že sa chystá vypočuť všetkých ľudí, ktorí sa k citlivým údajom mohli dostať.
Čo robia americké tajné služby? V roku 2013 prišiel Edward Snowden s odhaleniami, aké nástroje používa Národná bezpečnostná agentúra na zbieranie informácií.
CIA v spolupráci s britskou tajnou službou údajne vyvinula program, ktorý jej umožňuje prevziať kontrolu nad rôznymi masovo používanými technologickými zariadeniami.
Radikálny investigatívny portál WikiLeaks zverejnil 8 000 dokumentov údajne pochádzajúcich zo serverov americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA).
Webová stránka WikiLeaks odhalila, že americká Ústredná spravodajská služba (CIA) v roku 2012 nariadila zbieranie informácií o prezidentských voľbách vo Francúzsku.
Odchádzajúci americký prezident Barack Obama zmiernil trest Chelsea Manningovej, bývalej analytičke vojenskej spravodajskej služby.
Zakladateľ servera WikiLeaks Julian Assange poprel, že by ukradnuté emaily činiteľov americkej Demokratickej strany portálu poskytlo Rusko či iná vláda.
Komisia pri Rade OSN pre ľudské práva odmietla nesúhlas Londýna s jej názorom, že zakladateľ servera Wikileaks Julian Assange je svojvoľne zadržiavaný.
Prípad Juliana Assangea sa dostáva do novej fázy. Po štyroch rokoch na ekvádorskej ambasáde v Londýne ho tam v pondelok vypočúvala švédska prokurátorka.
Bývalý americký vojak Bradley Manning, ktorého odsúdili na 35 rokov väzenia za zverejnenie tajných dokumentov, požiadal Baracka Obamu o zmiernenie trestu.
Chelsea Manningová, ktorá si odpykáva trest za vyzradenie utajovaných amerických dokumentov serveru Wikileaks, sa minulý mesiac druhýkrát pokúsila o samovraždu.
Wikileaks uverejnil doteraz neznáme emaily, ktoré vrhajú zlé svetlo na obchodovanie rodiny Clintonovcov. Tajné služby v USA ich považujú za útok ruských hackerov.
Ekvádorská vláda v stredu priznala, že prerušila Julianovi Assangeovi prístup na internet na svojej ambasáde v Londýne.