Ruská Ruwiki skopírovala z Wikipédie takmer 2 milióny článkov a vynechala z nich informácie o vojne na Ukrajine, Prigožinovi či kritiku Vladimíra Putina.
Rúhanie je v silne konzervatívnom Pakistane, druhej najľudnatejšej moslimskej krajine sveta, veľmi citlivou otázkou.
Ruský regulačný úrad Roskomnadzor sa vyhráža Wikipédii zablokovaním jej ruskojazyčnej verzie kvôli článku o ruskej invázii na Ukrajinu.
Najväčšia online encyklopédia bude od firiem Amazon, Apple, Google a Facebook vyberať poplatky za prístup k databáze článkov.
V súvislosti s vojvodkyňou Meghan, kedysi herečkou Meghan Markleovou sa už objavili na verejnosti množstvo informácií.
Nové pravidlá platné od konca roka majú zabrániť sabotovaniu práce dobrovoľníkov, ktorí vytvárajú alebo upravujú články.
Išlo o porušovanie slobody prejavu. Takto vo zverejnenom verdikte zhodnotil turecký ústavný súd zákaz používania Wikipedie v krajine.
Zakladateľovi Wikipédie sa dlhodobo nepáčil prístup Facebooku, rozhodol sa preto založiť si vlastnú sociálnu sieť. WT:Social má už státisíce členov.
Rusko by podľa prezidenta Vladimira Putina malo mať vlastnú alternatívu k Wikipédii. Šéf Kremľa navrhol vytvoriť ruskú online encyklopédiu.
Žalobu podala na základe toho, že zákazom jej on-line encyklopédie sa porušuje právo na slobodu vyjadrovania.
Zástupcovia spoločnosti Wikimedia uviedli, že o tomto kroku ich nikto neinformoval.
Editorom sa nepáči návrh smernice Európskeho parlamentu, ktorý by údajne mohol obmedziť používateľov internetu predbežným filtrovaním obsahu.
Talianska Wikipédia zablokovala svoj obsah pre čitateľov na protest proti navrhovanej smernici Európskej únie o autorských právach, pre ktorú by mohla zaniknúť.
Turecko bude Wikipédiu blokovať dovtedy, kým z nej nezmiznú články poškodzujúce krajinu na medzinárodnej scéne.
Turecko zablokovalo prístup na voľne prístupnú internetovú encyklopédiu, ktorá je jednou z najobľúbenejších webových stránok sveta. Zatiaľ nie je jasné, prečo.
Nový spravodajský server bude publikovať len správy, ktoré je možné overiť. Témy budú navrhovať čitatelia a články spracovávať novinári.
Zakladateľ online encyklopédie Wikipédia spustil skúšobnú prevádzku spravodajskej webovej stránky, ktorá má za cieľ boj proti rozširovaniu falošných správ.
Švédski vedci vyvíjajú technológiu, ktorá má Wikipédiu naučiť rozprávať. Texty by dokázala prečítať vo švédčine, angličtine a arabčine.
Napriek prekročeniu ďalšieho významného míľnika Wikipédia priznáva, že má stále množstvo nedostatkov najmä v kvalite a rozsahu článkov.
Pamiatky, sochy či budovy či diela známych umelcov môžu Európania fotiť naďalej bez obmedzení. Takzvaná sloboda panorámy zostane v EÚ zachovaná.