Niekto sa na Madeiru vyberie pre jej exotickú prírodu, no ostrov uprostred Atlantiku skrýva aj veľa kultúrnych prekvapení. Chodil sem napríklad maľovať britský premiér Winston Churchill.
Vláda rozbieha megaprojekty ako za čias Mečiara. Opozícia ich asi schvaľuje, lebo mlčí. Zabúda, že sú to projekty, ktoré keď sa rozbehnú, budú musieť financovať aj vlády po Ficovi.
IGOR DANIŠ: V SR pracuje menší počet ľudí menej dní v roku. Logicky musíme za hodinu vyrobiť sakramentsky viac, aby sme sa vyrovnali konkurencii. Dôsledok? Prepracovanosť, únava, stres.
Britský denník The Times si všíma aj Zelenského vyhlásenie, že "vaše peniaze nie sú charita" na adresu americkej vojenskej pomoci.
Alfrédovi Wetzlerovi sa 7. apríla 1944 podarilo spolu s mladším väzňom Vrbom uniknúť z prísne stráženého tábora smrti Osvienčim. Cieľom úteku nebolo zachrániť si vlastný život, ale zabrániť umieraniu tisícok ľudí.
Cena, za ktorú obraz predali, takmer štvornásobne prevýšila pôvodné odhady. Prekonala doteraz najdrahší Churchillov obraz, ktorý predali za takmer 1,8 milióna libier.
Churchill maľoval krajinku s názvom Tower of the Koutoubia Mosque po konferencii, kde s Rooseveltom plánovali porážku nacistického Nemecka.
Okolo herečky Angeliny Jolieovej je momentálne živo a je vďačnou témou najmä na britských ostrovoch. Má to dva dôvody.
Na obraze britský premiér zachytil kompozíciu pozostávajúcu z fľaše jeho obľúbenej whisky, fľaše brandy, džbánu na ľadové kocky a dvoch pohárov.
Goar Vartanianová pomohla odvrátiť operáciu Veľký skok, ktorou sa Hitler chcel zbaviť Stalina, Churchilla a Roosevelta.
GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Ako splašené zajace behajú zameniteľné figúrky slovenskej politiky. Raz tu, raz tam.
Bojoval by Winston Churchill s americkým prezidentom Donaldom Trumpom? Ako by sa najslávnejší britský premiér prispôsobil dnešnému svetu?
Zrejme najviac ignorovanou kapitolou druhej svetovej vojny sú udalosti v rokoch 1940 až 1943, ktoré sa odohrávali vo Francúzskom Somálsku - dnešnom Džibutsku.
Carrington zastával po druhej svetovej vojne v Churchillovej vláde funkciu ministra poľnohospodárstva. Neskôr bol šéfom britského rezortu obrany i ministrom zahraničných vecí.
Najtemnejšia hodina je tragikomédia o správnom dedovi Churchillovi, ktorý gestom a slovom „zachránil“ svet, a diváka, aj napriek dusnej téme, osvieži.
Rivalitu medzi švédskou tenisovou hviezdou Björnom Borgom a americkým kolegom Johnom McEnroom zachytáva film Borg/McEnroe. Svetovú premiéru bude mať na festivale v Toronte.
Vyše 200 hodín strávil dohromady britský herec Gary Oldman na kresle filmových maskérov, ktorí ho zmenili do podoby slávneho britského politika Winstona Churchilla.
Súsošie odhalili pri príležitosti 70. výročia Jaltskej konferencie, ktorá sa zaoberala povojnovým usporiadaním sveta. Socha Stalina rozhnevala Tatárov.
Dickens žiadal, aby bol pochovaný nenákladným spôsobom. Smútoční hostia nesmeli mať šatky, plášte, dlhé stuhy na klobúky, "ani iné nechutné absurdnosti".
Vo veku 91 rokov zomrela v sobotu večer Mary Soamesová, ktorá bola posledným žijúcim dieťaťom slávneho britského politika Winstona Churchilla.