Energetická kríza môže spôsobiť aj zatváranie prevádzok a rušenie spoločností, dnešní študenti by si mali preto dopredu dobre premyslieť, v akej oblasti nájdu po skončení školy lepšie uplatnenie.
Súčasťou nástupu do zamestnania býva skúšobná lehota. Počas troch mesiacov si zamestnanec i zamestnávateľ môžu overiť, či im bude spolupráca vyhovovať.
Autentickosť, reč tela, schopnosť predať sa, aj záujmy a voľnočasové aktivity. To všetko okrem životopisu zaujíma počas pracovného pohovoru personalistov. Ako sa naň dobre pripraviť?
Nadväzovanie priateľstva môže byť v dospelosti ťažké samo o sebe, v posledných rokoch to ale bolo obzvlášť ťažké pre generáciu mladých ľudí vo veku, kedy ukončovali štúdiá a nastupovali do svojho prvého zamestnania.
Od 1. apríla začne platiť v oblasti aktivačných prác zásadná legislatívna zmena. Cieľom rezortu práce je zlepšiť efektivitu a adresnosť pri používaní financií na aktivačné práce.
Ak firma žiada v pracovnej ponuke aj motivačný list, pripravte si ho, práve cezeň vás potenciálny zamestnávateľ chce spoznať. Môžete ho poslať aj ak ho spoločnosť v ponuke nepožaduje. Bude to znak, že o prácu máte skutočný záujem.
Do 28. februára prijímame životopisy do výberového konania pre pozície v domácom spravodajstve a v regiónoch.
Vyše 50 percent žien sa po materskej dovolenke nevráti k pôvodnému zamestnávateľovi.
Energetická kríza môže pripraviť ľudí o prácu, uvažovať o budúcom uplatnení by preto v predstihu mali už študenti.
Sektor zdieľaných a podnikových služieb sa v tichosti rozrástol na jedno z najväčších ekonomických odvetví na Slovensku.
V práci sú ľudia nespokojnejší, chýba im motivácia a zmizlo nadšenie. Dve tretiny ľudí po pandémii však zmenili svoje životné priority.
Denník Pravda prináša desať najväčších zmien v Zákonníku práce, ktoré začnú platiť od novembra.
Presne 70 % firiem pozoruje na svojich ľuďoch stratu nadšenia a angažovanosti. Poklesla aj lojalita, pracovná morálka.
Blížite sa k dôchodkovému veku a radi by ste pracovali ďalej, ale neviete, či vám zamestnávateľ pre vek nedá výpoveď?
V októbri 2018 bolo pracujúcich dôchodcov na Slovensku celkovo až vyše 252-tisíc.
Na pracovnom trhu je neobsadených viac ako 86 tisíc voľných pracovných miest, z toho najviac v Bratislavskom kraji. Slováci totiž o ne nemajú záujem.
Výplatný termín nám každý mesiac pripomína, že nám zo zárobku odchádzajú desiatky až stovky eur. Povinné odvody, vďaka ktorým máte nárok na viaceré dávky?
Nie každý zamestnanec, ktorý odchádza z firmy, má nárok na odstupné. Viete, že ak odchádzate z firmy z vlastnej vôle, nevzniká vám nárok na vyplatenie odstupného?
Na pozícii "špecialistu" pracuje takmer 95-tisíc ľudí, robotníkov a remeselníkov je necelých 13-tisíc.
Aj na vašom pracovisku je v týchto dňoch poriadne teplo? Čo robiť, aby ste dni letných horúčav zvládli?