S vyšším vekom sú ľudia náchylnejší aj na rôzne ochorenia.
Nenáročná rastlina si vás v interiéri vôňou rozhodne nezíska. Keď ju však umiestnite do záhrady, máte poruke hotovú lekárničku.
Na liečivé vlastnosti tejto rastliny odkazuje aj jej názov. Je aj obľúbenou okrasnou rastlinou a jej pestovanie zvládne každý.
Mám prechladnuté "močáky", to je známa veta, ktorú počuť najmä z úst žien. Prečo je to tak? Čo všetko má možný vplyv na vznik zápalu močových ciest?
Zápal močových ciest je pomerne častým ochorením, jeho liečba patrí do rúk odborníka.
Čoraz častejšie sa hovorí o rezistencii na antibiotiká, ktorými sa zápaly močových ciest liečia. Stáva sa, že v ambulantnej praxi niekedy chronického pacienta už niet čím liečiť.
Prečo sú infekcie močových ciest častejšie u žien? Ženy majú kratšiu močovú trubicu. Vyústenie je navyše oproti mužom bližšie ku konečníku.
S infekciou močových ciest musí minimálne raz za život zabojovať takmer každý z nás. Zápaly močových ciest sú druhou najčastejšou bakteriálnou infekciou.
Zápalové ochorenia močových ciest trápia ženy bez rozdielu veku.
Nekomplikovaný zápal močových ciest prekoná aspoň raz za život 50-60% žien. V priebehu 3-6 mesiacov sa štvrtine z nich táto infekcia vráti.
Bakteriálne infekcie močových ciest patria k najčastejším ochoreniam aj v prípade detí. Tak ako nimi v dospelosti častejšie trpia ženy, výskyt ochorenia významne stúpa u adolescentiek.
Bakteriálne infekcie močových ciest patria u detí k najčastejším ochoreniam, hneď po ochoreniach dýchacích orgánov.
Problémy s obličkami ohrozujú aj deti. Najčastejšími príčinami vzniku ťažkostí sú nadmerné solenie, nesprávny pitný režim, infekcie močových ciest, ale aj neuvážené užívanie liekov.
Zápal môže postihnúť každý orgán ľudského tela, a teda aj pohlavné orgány ženy. Zápal vonkajších rodidiel a pošvy je dnes azda najčastejším dôvodom návštevy u gynekológa.
Slnko, voda, vietor, hory, lúky, pláže, voda. A k tomu úpal, prechladnutia, zápaly, uštipnutia a možné poranenia. Pred letnými nástrahami varuje MUDr. Iveta Vaverková.
Zápaly močových ciest môžeme dostať aj v lete. Sme na ne v teplom ročnom období rovnako náchylní.
Ľudia, ktorým sa ochorenie obličiek zistí v prvých štádiách, majú reálnu šancu žiť aj so svojím ochorením plnohodnotný život. Musia však urobiť niekoľko dôležitých krokov.
Vymočiť sa po pohlavnom styku či užiť po ňom antibiotiká - to sú spôsoby, ktoré odporúčajú urológovia pacientkam s infekciou.