Zázvor, koreň so silnou vôňou a výraznou chuťou, nie je len obľúbenou ingredienciou pri varení... Vyznačuje sa mnohými výhodami, ktoré môže ponúknuť nášmu telu.
Bolestí je mnoho druhov, no každá z nich je otravná a chceme sa jej čo najrýchlejšie zbaviť. Mnoho možností síce objavíte v lekárni, ale paradoxne aj vo vašej kuchyni.
Poznáme ho najmä ako výraznú ingredienciu liečivých zimných čajov, no pri rôznych zdravotných problémoch sa dá využiť celoročne.
Potrebujete ráno dávku sviežej energie a káva vám nechutí, nerobí dobre na žalúdok, alebo by ste jednoducho len prijali k raňajkám alternatívu? Máme pre vás super tipy.
S jesennou rovnodennosťou prichádza obdobie čajov. Prečo si teda v šálke vychutnávať len niečo chutné, ak môžete každým dúškom robiť aj niečo pre svoje zdravie?
Pod bolesť v bruchu sa v tomto období podpisuje najmä hormonálna nerovnováha. Pre menštruáciu je typické nekontrolovateľné sťahovanie svalov, ktoré vyúsťujú do kŕčov.
Vyznačuje sa intenzívnou arómou a ostrou chuťou. Zázvor „vypaľuje červa“ už v ústach, po požití v akejkoľvek podobe prospieva svojimi antivirotickými a antibakteriálnymi účinkami. Pestovať si ho môžete aj sami.
Zázvorový čaj - jesenná a zimná klasika, ktorú si radi vychutnávame s príchodom sychravých dní.
Zázvor je plodina, ktorá patrí k jeseni. Nielen vôňou a zahriatím v podobe zázvorového čaju, ale hlavne účinkami. Počas jesene by ste ho rozhodne mali mať doma.
Priemerný žalúdok dospelého človeka dokáže prijať až dva litre jedla, ale v extrémnych prípadoch sa dokáže tento objem zväčšiť až na dvojnásobok.
Všetko, čo potrebujete pre zdravie, nájdete v zázvore, vraví orientálne príslovie. Používanie zázvoru vo výžive aj na liečebné účely má dlhú históriu.
Zázvor, šalvia, lipa, kurací vývar - ak sa ozvú prvé príznaky ochorenia, neotáľajte a siahnite po domácej zbrani.