Možné zlúčenie zdravotných a sociálnych odvodov môžu podľa súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera zhoršiť zdravotnú starostlivosť na Slovensku.
Míňanie peňazí, noví zamestnanci v administratíve, slabá komunikácia. Výčitky smerujú na dočasné vedenie košickej Univerzitnej nemocnice.
Minister zdravotníctva Marek Krajčí odvolal riaditeľku Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici Miriam Lapuníkovú.
Kritická je situácia na internom oddelení v popradskej nemocnici. Z pôvodne asi 20 lekárov ostala len polovica.
MARIÁN REPA: Cez dieru v štátnej aplikácii Moje eZdravie unikli osobné údaje 390-tisíc testovaných na COVID-19. Takáto nedbanlivosť je obrovským hazardom s dôverou občanov
Odmeny pôjdu do ústavných zdravotných zariadení, ambulancií, dopravnej zdravotnej služby, dostanú ich aj záchranári a farmaceuti či príslušníci policajného a hasičského zboru.
Marek Krajčí od marca začal postupne vymieňať ľudí vo vedení nemocníc, záchranných služieb, kúpeľov či Národného centra zdravotníckych informácií.
Čitateľke prekáža, že hoci lekárom opíše príznaky, v zdravotných záznamoch sa neobjavia.
Doplatky za lieky pre deti do šiestich rokov, dôchodcov a ŤZP sa budú rušiť. Zdravotné poisťovne to nepovažujú za správne.
Tendrom sa zaoberala aj Európska komisia.
Marek Krajčí stráca dôveru zdravotníkov v to, že je a bude schopný riešiť podstatné problémy zdravotníctva, tvrdí exminister Tomáš Drucker.
Minister zdravotníctva sa chystá vysvetliť odvolanie riaditeľa ústavu detských chorôb zamestnancom. Tí začali spisovať petíciu.
Minister zdravotníctva tvrdí, že postup z jeho strany bol korektný a poukázal na nehospodárnosť vedenia inštitúcie.
Žiadosti lekárov, nemocníc či poisťovní o finančnú pomoc pre zdravotníctvo zatiaľ zostávajú nevypočuté.
Slovensko doteraz eviduje 1 495 prípadov ochorenia Covid-19. Nepribudlo žiadne úmrtie.
MARTIN KRNO: Minister Marek Krajčí sa dušuje, že peňazí je v jeho rezorte dosť. Tak kde sú tí škrečkovia, čo ich nechcú poslať do nemocníc, polikliník a ambulancií?
Novela zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti má pripraviť krajinu na zvládnutie druhej vlny pandémie.
Diskriminácia a odsúvanie. Takmer každý tretí pacient sa k svojmu lekárovi dostane menej často ako pred vypuknutím pandémie.
Prechodené infarkty aj cievne mozgové príhody. Pre strach z koronavírusu sa ľudia boja privolať si sanitku včas.
Podľa najoptimistickejšieho scenára sme už za vrcholom ochorenia COVID-19, ale Martina Smatana upozorňuje na možnú druhú alebo tretiu vlnu.