Slovenský plán obnovy po dvoch rokoch od svojho vzniku narazil na realitu. Vláda musí krátiť rozsiahle investície do výstavby nových nemocníc, materských škôl a psycho-sociálnych centier.
Vysoké účty za energie zasiahli do rozpočtov väčšiny domácností, jednou z možností, ako sa s nimi popasovať, je aj využívanie obnoviteľných zdrojov energií.
Tmavší svet poskytuje lepšie podmienky na kontempláciu sviatkov...
Z potenciálu tohto zdroja energie využívame v súčasnosti iba približne dve percentá.
Plyn neprimerane dražie a časť Slovákov si zaň môže tento rok priplatiť aj stovky eur. Najväčší problém majú obyvatelia bytoviek s vlastnými kotolňami.
TOMÁŠ BAKOŠ: Slovenské domácnosti budú zvyšovanie cien elektriny a plynu vnímať citlivejšie v porovnaní s ostatnými krajinami únie.
TOMÁŠ BAKOŠ: Od januára si domácnosti priplatia aj za plyn či elektrinu.
LUCIA LAUKOVÁ: Drahšie energie začali siahať na rozpočty samospráv a ambulancií.
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) vyčíslil prvú zásadnú pomoc pre firmy zasiahnuté zdražovaním cien elektriny a plynu. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zmení účtovanie tarify za prevádzku systému (TPS).
Ukrajina by mohla za špeciálnych podmienok do Európy poslať ďalších 55 miliárd kubických metrov zemného plynu. Uviedol to prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý obvinil Moskvu, že riadi energetickú krízu v Európe.
Pokiaľ bude nadchádzajúca zima extrémne studená, mohlo by na Slovensku koncom februára dôjsť k úbytku zásob plynu a odstavení niektorých výrobných podnikov, povedal v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
OLIVER BAKOŠ: Podobne ako väčšina spoluobčanov som sa pokúsil šetriť energiou.
Slovenský zväz výrobcov tepla (SZVT) odmietol tvrdenia ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), že teplárne si nezabezpečili včas a dostatočné množstvo plynu na vykurovaciu sezónu.
Nečinnosť vás môže vyjsť draho. Denník Pravda pripravil návod, čo robiť a na čo nezabudnúť, ak ste v situácií klientov Slovakia Energy.
„Určite nás nečaká nič dobré,” vyhlásil generálny riaditeľ fabriky Petr Bláha.
Slovenskú energetiku čakajú veľké zmeny. Nový zákon z dielne rezortu hospodárstva počíta sa aj s dereguláciou cien energií.
Za elektrinu si priemerná domácnosť priplatí o 3 až 4 eurá mesačne viac.
Ceny elektriny, plynu a tepla idú nahor na celom kontinente. Štáty preto žiadajú úpravu pravidiel.
Najväčší alternatívny dodávateľ energií domácnostiam Slovakia Energy neustál zdražovanie. V piatok dodávateľovi nefungovala už ani internetová stránka.
Ministerstvo životného prostredia pripravilo novú legislatívu, ktorá navrhuje jasnejšiu definíciu podmienok kompenzácie nepriamych nákladov v dôsledku rastu cien silovej elektriny pre priemyselné podniky.