Astronómovia z Cambridgeskej univerzity identifikovali nový typ potenciálne obývateľných exoplanét - hyceánske planéty.
Vedci z Princetonskej univerzity zistili, že hustejšia tvorba oblakov nad zalesnenými oblasťami vedie k ochladzovaniu zemskej atmosféry.
Autori novej štúdie, ktorá bola publikovaná v časopise BioScience, varujú, že svet sa blíži ku kritickému bodu klimatických zmien, alebo už tento bod prekročil.
Americkí astronómovia objavili ďalší dôkaz potvrdzujúci Einsteinovu teóriu relativity - žiarenie pochádzajúce spoza čiernej diery.
S rastom hrubého domáceho produktu rastie aj spotreba prírodných zdrojov, uviedol analytik Michal Hudec v súvislosti s Celosvetovým dňom ekologického dlhu.
Často sa hovorí, že pohľad cez teleskop je ako nahliadnutie do minulosti. Svetlu zo vzdialených vesmírnych objektov totiž trvá milióny rokov, než doputuje k Zemi.
Viac ako miliarda morských živočíchov zahynula pri západnom pobreží Kanady v dôsledku vlny bezprecedentných horúčav, ktoré túto oblasť zasiahli začiatkom júla.
Čínski vedci plánujú pomocou viac ako 20 nosných rakiet nacvičiť manéver, ktorým by odklonili asteroid potenciálne ohrozujúci Zem.
Mimozemskí pozorovatelia mohli za posledných 5000 rokov pozorovať Zem zo 1715 hviezdnych systémov nachádzajúcich v našom kozmickom susedstve.
Rastúca hladina oxidu uhličitého v atmosfére môže mať značný vplyv nielen na život na Zemi, ale aj na životnosť a množstvo vesmírneho odpadu na našej obežnej dráhe.
K Zemi sa v týchto dňoch približujú periodické kométy 7P/Pons-Winnecke a 10/P Tempel 2. Patria do Jupiterovej rodiny komét.
Vedci NASA a ESA pri počítačovej simulácii hrozby zrážky Zeme s veľkou planétkou zistili, že katastrofe by nedokázalo zabrániť ani použitie jadrovej bomby.
Astronómovia objavili najmenšiu a Zemi najbližšiu čiernu dieru, ktorá sa na oblohe nachádza v oblasti súhvezdia Jednorožca.
Sme vo vesmíre sami? Bolo by zvláštne, keby na Zemi existovala jediná forma života v celom univerze. Ešte sa ale nepodarilo nájsť dôkazy o opaku.
V Taliansku už týždeň vzbudzuje obrovské nadšenie vráskavec sivý, ktorý sa objavil pri tamojšom pobreží.
V Kazachstane dnes krátko pred 7:00 SELČ pristála loď Sojuz MS-17, v ktorej sa po pol roku z ISS vrátila americká astronautka Kathleen Rubinsová a ruskí kozmonauti Sergej Ryžikov a Sergej Kuď- Sverčkov.
Vplyv Yucatánského asteroidu, ktorý pred 66 miliónmi rokmi viedol k vyhubeniu dinosaurov, umožnil zrod dažďových pralesov na planéte Zem.
Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) zverejnil dobrú správu - nasledujúcich 100 rokov nečaká Zem žiadna zrážka s asteroidom Apophis.
Okolo Zeme v bezpečnej vzdialenosti preletel najväčší asteroid, ktorý má tento rok našu planétu minúť.
Sonda Juno krúžiaca okolo Jupitera odhaľuje pôvod jeho polárnych svetelných šou.