KAROL KRPALA: Muž svojím úspechom zväčšuje i svoje možnosti nájsť si partnerku, kým u ženy je to naopak. Čím je úspešnejšia, tým sa zmenšuje okruh jej potenciálnych partnerov. Nedáva to zmysel.
Gynekologičku Mariu Kubisovú postavili pred súd, pretože šiestim ženám pomohla ukončiť tehotenstvo, čo je v Poľsku zakázané.
Kratší pracovný čas, lepšie platy, spravodlivosť a rovnosť. Všetky tieto hodnoty by mali rezonovať pri príležitosti Medzinárodného dňa žien.
Generálny tajomník OSN António Guterres pripomenul, že rodovú rovnosť sa za súčasných podmienok podarí dosiahnuť o 300 rokov. Povedal to pri príležitosti MDŽ.
Skoro polovica z 50 amerických štátov interrupcie zakáže úplne alebo minimálne zásadným spôsobom obmedzí ich vykonávanie.
SILVIA PORUBANOVÁ: Ani eufória očakávaní a samotná návšteva pápeža neprekryli fakt, že ako spoločnosť aktuálne neoplývame potrebnou mierou nádeje a nevyhnutnej súdržnosti.
8. marec, slávny „emdéžet" zažil krkolomné premeny. Pôvodne to mal byť deň boja za ženské práva. Neskôr ho muži ukradli ženám a prispôsobili svojim zámerom.
OĽGA PIETRUCHOVÁ: Označenie náboženského vyznania v sčítaní je preto aj vyjadrením toho, k akej časti Európy a sveta chceme patriť;
Režim v Saudskej Arábii to skúša na nového amerického prezidenta Joea Bidena po dobrom.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Dajte od ženského lona ruky preč. Ubezpečujem vás, žena, ktorá nechce porodiť, neporodí.
OĽGA PIETRUCHOVÁ: Časová hranica nehrá pri výskyte interrupcií zásadnú rolu a vôbec neplatí, že kratšia lehota znamená menej UPT.
ALENKA KREMPASKÁ: Otrasný osud neplnoletých sa ročne týka približne 12 miliónov dievčat, často iba dievčatiek. A kto hlasoval proti? Zase kresťanskí demokrati!
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Dnes sa už takmer nedá spochybniť, že bez kladenia dôrazu na ženské práva sa nebudú dať uskutočniť žiadne pozitívne sociálne zmeny.