IRIS KOPCSAYOVÁ: Medzinárodný deň žien, sviatok, ktorý sa v predchádzajúcom režime sprofanoval, je stále podnetom na to, aby si politici a médiá pripomínali význam žien pre spoločnosť. Znie to neuveriteľne, ale ženy u nás stále zarábajú o 18,8 %, čiže 311 eur menej ako muži.
Podľa ministra kultúry Jakoba Engel-Schmidta je v Kodani viac sôch mýtických bytostí než žien, čo je podľa jeho slov úplne šialené.
Muži pravidelne splácajú hypotéku alebo iný druh úveru v spoločnej domácnosti, a to dvakrát častejšie ako ženy.
Muži míňajú viac, no ženy zas častejšie.
Dokážu sa herečky kamarátiť? A dokonca si byť blízkymi priateľkami? Čo na to hovorí herečka Lenka Vlasáková?
Počas svojho života ženy prežijú až o 25 percent viac času v zlom zdravotnom stave v porovnaní s mužmi.
Herečka, stand-up komička, moderátorka. Youtuberka aj blogerka. To všetko sa spája s menom Evelyn.
Expozícia sa zaoberá témami, ako sú napríklad stereotypy ženskej krásy, násilie na ženách, rodová nerovnosť či chudoba doliehajúca viac na ženy.
Jediný gól duelu strelila Mária Mikolajová.
Krásne ženy vládnu svetovému športu.
Porota zdôraznila, že Goldinovej práca "predstavuje prvý komplexný opis príjmov a účasti žien na trhu práce v priebehu storočí"
Slovenky si výrazne skomplikovali šance na postup do elitnej kategórie.
Belgicko sa dočkalo ďalšieho titulu.
Magdaléna Rojo navštívila krajiny od Mexika cez Senegal, Etiópiu, Indiu až po Rumunsko a východné Slovensko, aby sa rozprávala so ženami, ktorých muži, synovia či bratia odišli za prácou do cudziny. Jej výnimočná kniha Ženy, ktoré zostali prináša pohľad na migráciu očami žien.
Majú aj viac sexuálnych partnerov a je pravdepodobnejšie, že sa dopustia nevery.
Zarábajú síce veľa, ale celkovo nie toľko, čo muži.
Prečo Francúzi vystavujú na Slovensku legendu českej maľby? Prečo sa spojili milovníci umenia z troch krajín, kvôli jednej výstave? Prečo je jedinečná?
Výstava je esenciou buričstva maliara, ale aj vzdoru zberateľov, milovníkov a znalcov menia proti ľudskej hlúposti a obmedzenosti.
Pozrite si jeho obrazy: Rebel Jiří Načeradský sa za bývalého režimu musel živiť ako reštaurátor fasád. Jeho kresby pritom vystavovala slávna galéria v Paríži.
Demokratom sa podarilo vyzbierať dostatok podpisov.