Predbežnú správu vyšetrovania júlového pádu malajzijského boeingu na východnej Ukrajine zverejnenia na konci augusta. Uviedla to agentúra ITAR-TASS.
Podľa analýz ukrajinských expertov možno vylúčiť, že protilietadlový systém Buk obsluhovali miestni ozbrojenci.
Malajzijské lietadlo smerujúce z Amsterdamu do Kuala Lumpuru sa zrútilo 17. júla v nepokojnej časti Ukrajiny, pričom zahynulo všetkých 298 ľudí na palube.
Holandskí vyšetrovatelia vydajú na začiatku septembra správu o tragédii letu boeingu, ktorý v júli nad východnou Ukrajinou údajne zostrelili proruskí separatisti.
Kerry dúfa, že v najbližších dňoch sa podarí nájsť spôsob, aby Ukrajina a Rusko mohli spolupracovať pri vyšetrení príčin katastrofy malajzijského boeingu.
Boje na východe Ukrajiny si za posledných 24 hodín vyžiadali v radoch ukrajinských síl 15 mŕtvych a 79 zranených.
Proruskí povstalci nechceli zostreliť malajzijské dopravné lietadlo, ale stroj ruského Aeroflotu, povedal v Kyjeve šéf SBU Valentin Nalyvajčenko.
Pokračovanie v hľadaní je príliš nebezpečné. V blízkosti trosiek lietadla totiž pokračujú boje medzi ukrajinskými vojakmi a proruskými povstalcami.
Len pol druha hodiny pracovali v pondelok na mieste pádu malajzijského lietadla na východe Ukrajiny medzinárodné tímy vyšetrovateľov a expertov.
Viac ako sto zahraničných vyšetrovateľov a expertov v pondelok znovu dorazilo k východoukrajinskej obci Hrabove, kde pokračujú v prieskume trosiek malajzijského boeingu.
Do východoukrajinského Charkova v nedeľu dorazil ďalší konvoj prevážajúci pozostatky ľudí, ktorí prišli o život pred dvoma týždňami pri havárii malajzijského boeingu.
Medzinárodní experti v sobotu opäť skúmajú trosky zostreleného malajzijského lietadla, ktoré sa zrútilo na východe Ukrajiny a zabilo všetkých 298 ľudí na palube.
Experti a medzinárodní pozorovatelia z OBSE prvýkrát po takmer týždni dorazili na miesto pádu malajzijského lietadla na východe Ukrajiny. Informovala o tom OBSE, ktorú citovala Reuters.
Európska únia v stredu zverejnila mená troch ruských firiem a ôsmich osôb, ktoré v reakcii na politiku Moskvy na Ukrajine novo zaradila na sankčný zoznam.
Osoby zodpovedné za zostrelenie malajzijského lietadla nad Ukrajinou bude zrejme súdiť Holandsko alebo Malajzia, nie Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu.
Východoukrajinskí povstalci v utorok obvinili Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) zo slúženia záujmom Spojených štátov a vláde v Kyjeve.
Zostrelenie lietadla nad východnou Ukrajinou, kde počas konfliktu medzi separatistami a vládnymi vojskami zomrelo 1 129 ľudí, by mohlo byť vojnovým zločinom, uviedla OSN.
Vyšetrovanie pádu malajzijského boeingu na východnej Ukrajine s 298 obeťami na životoch by sa malo odvíjať pod záštitou OSN.
Analýza čiernych skriniek z lietadla spoločnosti Malaysia Airlines, ktoré sa 17. júla zrútilo nad východnou Ukrajinou, potvrdila teóriu o zostrelení raketou.
Zahraniční experti sa v nedeľu nevydávali na miesto pádu malajzijského lietadla na východe Ukrajiny.