Päť čínskych firiem nebude môcť dodávať svoje telekomunikačné produkty na americký trh kvôli obavám o národnú bezpečnosť.
Čínskemu ZTE sa podarilo umiestniť prednú selfie kameru pod displej. Axon 20 5G je prvým smartfónom svojho druhu.
Americkí regulátori navrhujú, aby telekomunikačné spoločnosti nemohli používať vládne subvencie na platenie za zariadenia čínskych firiem Huawei a ZTE.
USA obviňujú Huawei a ZTE, že pracujú na príkaz čínskej vlády a ich zariadenia môžu byť využité na sledovanie Američanov.
Niektoré české štátne úrady sa zbavia prístrojov od čínskych firiem Huawei a ZTE, pred ktorými varoval český Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB).
Krátkodobý americký zákaz obchodovania s čínskym výrobcom telekomunikačných zariadení ZTE spôsobil problémy bezdrôtovým operátorom.
Spojené štáty uzavreli dohodu, ktorá obnoví prístup čínskeho výrobcu telekomunikačných zariadení ZTE k súčiastkam od amerických dodávateľov.
Vláda USA uzavrela s Čínou dohodu, ktorá umožní čínskej telekomunikačnej firme ZTE Corp opäť podnikať.
Washington a Peking sú blízko k dohode, ktorá by znamenala zrušenie zákazu pre americké firmy dodávať čínskej ZTE súčiastky a softvér.
Americký prezident Donald Trump nariadil ministerstvu obchodu Spojených štátov pomôcť čínskemu výrobcovi telekomunikačných zariadení ZTE.
Čínsky výrobca telekomunikačných zariadení ZTE prerušil svoje hlavné podnikanie.
Podľa ZTE je 7-ročný zákaz USA týkajúci sa predaja súčiastok a softvéru spoločnosti neférový a ohrozuje jej prežitie.
Ministerstvo obchodu USA zakázalo americkým podnikom predávať súčiastky poprednému čínskemu výrobcovi telekomunikačných zariadení ZTE.
Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.
Huawei sa dokázal presadiť aj v silnej konkurencii. Ako prvá čínska firma sa zaradil aj do zoznamu najhodnotnejších značiek sveta.