Ochorenia ústnej dutiny majú v súčasnosti charakter ochorení s hromadným výskytom. Ich prevencia je z tohto dôvodu neoddeliteľnou súčasťou stomatologickej lekárskej činnosti.
Amalgámové plomby v Európskej únii definitívne končia.
Máte zdravotné problémy? Skôr, než sa rozhodnete užívať lieky, vyskúšajte prírodnú medicínu.
Až 90 percent ľudí si čistí zuby nesprávne. Výsledkom je vyššia kazivosť, zubný kameň a niekedy aj zápach z úst. Aké je teda riešenie?
Už ste si niekedy položili otázku, čo je pre zuby zdravšie? Kedy ich treba vyčistiť - po raňajkách, či radšej pred nimi?
Pozná to hádam každý: zubný kaz, návšteva u zubára, diera v zube, plomba. Táto tradičná metóda opravy zubov však môže čoskoro patriť minulosti.
Najpoužívanejšie, amalgámové, teda tmavé zubné výplne Európska únia plánuje postupne zrušiť. Od roku 2018 ich nebudú môcť zubní lekári dávať deťom a tehotným ženám.
V stredotalianskom meste Lucca bola objavená zubná protéza stará štyri storočia. Nález, ktorý je cenným článkom v dejinách stomatológie.
Ľudia chceli mať pekné zuby odjakživa. Krúžky na ich vyrovnávanie sa našli už na egyptských múmiách. Dnes strojčeky nie sú len o pekných zuboch, problémom je nesprávny zhryz.
Krásny úsmev, dokonalé zuby - niečo, čo mnohí z nás poznajú len zo stránok magazínov o móde a hviezdach šoubiznisu.
Nie je úsmev ako úsmev. A čo znamená zodvihnutý kútik?
Piesok medzi zubami si mnohí pamätáme z dovolenky na pláži, pieskovanie zubov je však niečo iné. Tak ako je píling pokožky známa vec, zubný píling už taký populárny nie je.
Niekedy otravujú život (napríklad v zubárskom kresle), sú však veľmi dôležité. Naše sliny v ústach.
Voda z vodovodu, zelený čaj, mlieko, minerálka či vodka - to všetko sú tekutiny, ktorým sa naše zuby potešia.
Trápia vás citlivé zuby? Zafarbené zuby? Nápoje hrajú pri zdraví zubov veľkú rolu. Tu je päť najlepších.
Strojčeky na zuby nosia aj dospelí. V súčasnosti je dostupná aj metóda neviditeľných snímateľných strojčekov v podobe priesvitnej pružnej dlahy z umelej hmoty.
Červené víno, balzamiko či čierna káva - o tom, že tieto potraviny farbia zubnú sklovinu, nikto nepochybuje. Ktoré ďalšie majú rovnakú schopnosť?
Zubný kaz postihuje 90 percent dospelých a 60-90 percent detí v školskom veku. A navyše je to jedno z najdrahších ochorení, pretože prevencia sa zanedbáva a riešia sa najmä následky.
Nedostatok vápnika spozorujeme ľahko. Človeka v takom prípade trápia kŕče, suchá pleť, spôsobovať môže aj srdcové problémy.
Diabetes zvyšuje riziko kazenia a vypadávania zubov, varujú na webe Denník diabetika lekári. Až dvakrát vyššie riziko pre diabetikov potvrdila americká štúdia z minulého roka.