Britská asociácia zubárov varuje: Prosecco nebezpečne útočí na zubnú sklovinu. Ako ho naďalej piť a napriek tomu zuby ochrániť?
Amalgám je téma, ktorá sa pretriasa už roky. Otázka však znie: Je skutočne tento materiál taký škodlivý? Európska únia ho pre istotu čiastočne zakázala.
Posadnutosť čistými zubami nás môže pripraviť o radosť zo života a úprimný úsmev. Odhaľujúce sa krčky mnohí považujú za estetický defekt. Odvrátiť ho môže bezbolestný zákrok.
Studený nápoj počas horúceho dňa síce osvieži, zuby sa mu ale nepotešia.
Je víkend, pred víkendom alebo sviatok a žiaden zubár k dispozícii? S týmito radami môžete ten čas prečkať.
Ak by neexistovala moderá zubná medicína, herečka Demi Moore by sa na červených kobercoch zrejme neusmievala.
Je dobré si čistiť zuby hneď po jedle a naozaj je elektrická kefka pre zuby agresívna?
O správnej starostlivosti o zuby, o preventívnych prehliadkach hovoríme s profesorkou MUDr. Nedou Markovskou, CSc., hlavnou odborníčkou rezortu zdravotníctva pre zubné lekárstvo.
Stratu jedného či viacerých zubov je potrebné vhodným spôsobom nahradiť, najmä preto, aby človek mohol poriadne rozžuť jedlo, správne artikulovať.
Nedarí sa vám zbaviť žltej farby, fľakov alebo povlaku a zuby si pritom umývate pravidelne minimálne dvakrát denne? Vieme si zuby čistiť správne?
Ochorenia ústnej dutiny majú v súčasnosti charakter ochorení s hromadným výskytom. Ich prevencia je z tohto dôvodu neoddeliteľnou súčasťou stomatologickej lekárskej činnosti.
Amalgámové plomby v Európskej únii definitívne končia.
Máte zdravotné problémy? Skôr, než sa rozhodnete užívať lieky, vyskúšajte prírodnú medicínu.
Až 90 percent ľudí si čistí zuby nesprávne. Výsledkom je vyššia kazivosť, zubný kameň a niekedy aj zápach z úst. Aké je teda riešenie?
Už ste si niekedy položili otázku, čo je pre zuby zdravšie? Kedy ich treba vyčistiť - po raňajkách, či radšej pred nimi?
Pozná to hádam každý: zubný kaz, návšteva u zubára, diera v zube, plomba. Táto tradičná metóda opravy zubov však môže čoskoro patriť minulosti.
Najpoužívanejšie, amalgámové, teda tmavé zubné výplne Európska únia plánuje postupne zrušiť. Od roku 2018 ich nebudú môcť zubní lekári dávať deťom a tehotným ženám.
V stredotalianskom meste Lucca bola objavená zubná protéza stará štyri storočia. Nález, ktorý je cenným článkom v dejinách stomatológie.
Ľudia chceli mať pekné zuby odjakživa. Krúžky na ich vyrovnávanie sa našli už na egyptských múmiách. Dnes strojčeky nie sú len o pekných zuboch, problémom je nesprávny zhryz.
Krásny úsmev, dokonalé zuby - niečo, čo mnohí z nás poznajú len zo stránok magazínov o móde a hviezdach šoubiznisu.